Līdz 23. novembrim skolu jaunatnei no 9. līdz 12. klasei kinoteātrī "Balle" ar pašvaldības finansiālu atbalstu ir iespēja noskatīties Viestura Kairiša jauno spēlfilmu "Melānijas hronika".

Lai nostiprinātu Latvijas vēstures zināšanas un labāk saprastu latviešu tautas likteņgaitas, pirmdien kino seansu apmeklēja Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas audzēkņi, otrdien uz kino dosies J.Čakstes Liepājas 10. vidusskolas un Raiņa 6. vidusskolas audzēkņi. Kopumā būs 12 kinoseansi, un tos apmeklēs ap 2000 jauniešu, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Kā zināms, 11.novembrī, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, tiekoties ar nacionālpatriotisko un represēto organizāciju pārstāvjiem, vienojās par Latvijas vēstures zināšanu nostiprināšanu jauniešiem, skaidrojot Latvijas vēsturi.

Atzinīgi pašvaldības ideju vērtē arī jaunsargu instruktors Varis Jansons, uzsverot, ka Latvijas vēsturē ir ļoti būtiski posmi un izsūtīšana gan 1941.gadā un 1949.gadā ir vieni no tiem. Turklāt ļoti būtiski, ka jauniešiem pirms un pēc filmas noskatīšanās ir iespēja saņemt gan vēstures skolotāju, gan nacionālpatriotisko un represēto organizāciju pārstāvju skaidrojumu.

Filmu "Melānijas Hronika" režisors Viesturs Kairišs veidojis pēc rakstnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna "Veļupes krastā" motīviem. Jaunības sapņi, dzīves labākie gadi, veselība, mājas, vīrs, dēls, sava zeme – padomju vara to visu atņēma, taču viņa izdzīvoja. Izdzīvoja, lai piedzīvoto pierakstītu un lai arī nākamās paaudzes neaizmirstu stāstu, kurā ar varu tikām ierauti mēs visi.