Sestdien līdz pulksten 17 visos astoņos atvērtajos masu vakcinācijas centros septiņās Latvijas pilsētās ar "Astra Zeneca" vakcīnu pret "Covid–19" sapotēti nedaudz vairāk par 5000 cilvēku, aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

No Vakcinācijas projekta biroja, kā arī vakcinācijas centru un pašvaldību pārstāvju sniegtās informācijas izriet, ka Rīgā "ATTA" centrā sestdien poti varētu būt saņēmuši aptuveni 1250 cilvēki, Ķīpsalas hallē – ap 1000 cilvēku, Liepājā – 701 cilvēks, Jūrmalā un Rēzeknē – ap 500 cilvēkiem katrā, Jelgavā – ap 460 cilvēkiem, Daugavpilī – 312 cilvēki, bet Cēsīs – ap 300 cilvēkiem.

Sestdien vakcinācija pret "Covid–19" lielajos centros notika bez iepriekšēja pieraksta, vakcīnu pret "Covid–19" varēja saņemt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš bija gatavs gaidīt "dzīvajā rindā". Vakcinācijai bija paredzēts ierobežots vakcīnu apjoms, un tādējādi visas paredzētās pošu devas arī tika izlietotas.

Piektdien, 16.aprīlī, trīs lielajos vakcinācijas centros tika vakcinēti 3250 iedzīvotāji, kuri gaidīja "dzīvajā rindā".

"Dzīvajā rindā" pēc "Covid–19" potes ikviens varēs iestāties arī svētdien, 18.aprīlī, kad gan potēšana notiks tikai divos masu vakcinācijas centros – Cēsīs un Daugavpilī. Katrā no vietām ir ierobežots vakcīnu apjoms – attiecīgi 140 vakcīnas Cēsīs un nedaudz zem 300 vakcīnām Daugavpilī. Centri darbu sāks pulksten 9.

Vakcinācijas projekta birojs atgādina, ka visiem, kuri ir saņēmuši poti pret "Covid–19", joprojām jāturpina ievērot epidemioloģiskie drošības nosacījumi. Imunitāte pret vīrusu pēc "AstraZeneca" vakcīnas saņemšanas izveidojas aptuveni pēc 22 dienām.