Liepājas pašvaldība sestdien, 2.jūnijā, pulksten 11 Liepājas Diabēta biedrības telpās organizē veselīga uztura lekciju, uz kuru aicināti pacienti ar ar cukura diabētu un nieru mazspēju.

Lekciju vadīs uztura speciāliste Līga Dobravaļska, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Divu stundu garajā lekcijā Klaipēdas ielā 96a uztura speciāliste pastāstīs par uztura lomu sekmīga diabēta kontrolē un ar diabētu saistīto komplikāciju aizkavēšanā. Nodarbības otrā daļa tiks veltīta uztura sabalansēšanai nieru mazspējas gadījumā.

Īpaša uzmanība tiks pievērsta pazīmēm, kas var liecināt par paaugstinātu cukura līmeni asinīs vai kādas komplikācijas attīstību.

Uz lekciju aicināts ikviens interesents, īpaši cukura diabēta un nieru mazspēja pacienti vai viņu tuvinieki. Dalība lekcijā ir bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 28612877 (Līga).

Projekta "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros šogad tiks organizētas vairākas veselīga uztura publiskās nodarbības un meistarklases par dažādām tēmām, kā, piemēram, uzturs, plānojot mazuli, aktuālās diētas un to mīti, uzturs un sports, pārtikas nepanesamība un alerģijas, saldumi, uztura bagātinātāji u.c. tēmas. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai Liepājas pilsētas pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv/veseliba.

Aktivitātes tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs" ietvaros.