Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, šodien vārda dienu svin 153 Ilgas. Arī Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba.

Paralēli darbam Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā, Ilga Erba Liepājas Universitātē lasa lekcijas "Kultūras tirgzinības".

Kāda jums ir bijusi šī vasara?
Šī vasara man ir bijusi diezgan spraiga. Nesen kā atgriezos no Helsinkiem, kur notika Pasaules bibliotekāru informācijas kongress. Par to man ir dažādi iespaidi, bija patīkami satikt kolēģus, iepazīties ar novitātēm, jauniem virzieniem bibliotēku attīstībā un citu noderīgu informāciju.

Kā jūs pavadāt savu brīvo laiku?
Manuprāt, atpūtai ir jābūt pietiekoši aktīvai, jo no vienas puses, man patīk visu laiku kaut ko darīt un darboties  – ja tā, tad garlaicīgi man nav nekad, jo es sevi nemitīgi ar kaut ko nodarbinu.
Brīvajā laikā es labprāt nodarbojos ar fiziskām aktivitātēm, braucu ar riteni, lasu grāmatas. Priecājos par dabu, par Liepāju, man ļoti patīk ceļot, arī tepat, pa Latviju.

Kādas grāmatas jūs labprāt lasāt?
Lasu ļoti dažādas, skatoties gan pēc noskaņojuma, gan darba vajadzībām. Šobrīd lasu Marka Levīra grāmatu "Starp debesīm un zemi" – tas ir psiholoģiskas ievirzes romāns.

Vai bibliotēkas apmeklētāju skaitam ir tendence palielināties, samazināties?
Bibliotēkas apmeklētāju skaits pilnīgi noteikti palielinās, jo bibliotēka piedāvā daudz un dažādus pakalpojumus, ne tikai grāmatas lasīšanu, bet arī piekļuvi internetam, datu bāzēm, bibliotēkā notiek arī cilvēku socializācija. Tā kā šodien bibliotēka visādos veidos nāk pie tās lietotāja. Mēs praktizējam arī senioru apmācību darbā ar datoru, savukārt, tuvākais un nozīmīgākais notikums ir "Dzejas dienas", kurās arī Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka ņem dalību kā organizatori.

Ko noteikti nevajadzētu šajās "Dzejas dienās" palaist garām?
Dzejas dienās vienmēr ir tāda pacilājoša sajūta, jo tās ir cilvēku radošās izpausmes. Jaunie Liepājas rakstnieki ir ļoti radoši un liels prieks, ka šogad pie mums brauc ciemos arī rīdzinieki, kā dzejas mestrs Knuts Skujenieks, Domāju, ka liepājniekiem ir daudz ko izvēlēties, pie tam, šogad arī Jāzeps Osmanis atzīmē savu 80 gadu jubileju un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu (LTMKC) teātris, režisores Vitas Pētersones vadībā, iestudē viņa sarakstītu lugu, kas tapusi 1969.gadā, ar nosaukumu „Sarkangalvīte”. Tā nav tā Sarkangalvīte, ko mēs visi zinām un es domāju, ka būs ļoti interesanti! Orģinālmūziku šai lugai ir sarakstījis Imants Kalniņš un pēc ilgiem gadiem šī ludziņa tiek atkal iestudēta – 15.septembrī pulksten 12 to būs iespējams noskatīties Liepājas leļļu teātra zālē.  Tā kā ir vesels liels komplekss dažādu pasākumu, tai skaitā, arī dažādās Liepājas bibliotēkās.

Vai mūsdienu tehnoloģijas laikmetā, grāmata paliek kā stabila un nemainīga vērtība?
Tā paliek un paliks kā stabila vērtība, jo grāmatas lasīšanā ir arī zināma baudas sajūta. Principā, tā ir māksla – brīnišķīgi iekārtota lapa, ar labi lasāmiem burtiem, papīra un drukas smarža, tās ir tādas sajūtas, ko nevar aprakstīt, bet pats izjust!. Turot grāmatu rokās un lasot – tās sajūtas, fantāzijas lidojums, kas veidojas galvā, ir pilnīgi atšķirīgs no tā, ka es pie datora lasu kādu man nepieciešamu literatūru. Šobrīd es vēl baudu nesajūtu, lasot digitalizētu grāmatu. Protams, ka elektroniskās grāmatas ir šodiena, tā ir arī nākotne, bet tas, ka abu veidu grāmatas būs iecienītas, un īstai grāmatai no tā vērtība nezudīs, ir nenoliedzami.

Kura ir jūsu mīļākā vieta Liepājā?
Tā ir jūra – tai piemīt milzīga enerģētika. Kā jūra šalc, kā jūra klusē, kā jūra dzen dzintaru krastā vai šņāc vētras laikā, tas visu laiku Liepājai ir tāds fons, kas nemitīgi šalko. Bez tā nevar – tas ir tas ārprāta Liepājas šarms! (smejas)