Lai turpinātu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju un zinātnisko darbību pandēmijas apstākļos, mazinot studējošo un personāla veselības apdraudējumu un ievērojot valstī noteiktos obligātos epidemioloģiskās drošības pasākumus, no šā gada 30.augusta RSU studiju darbā pamatā varēs piedalīties personas, kuras vakcinējušās pret "Covid–19", liecina universitātes paziņojums mājaslapā, ziņo LETA. Šis princips attieksies uz RSU Liepājas filiāli, kas daudziem pazīstama kā Māsu skola.

Trešdien, 19.maijā, RSU rektors izdeva rīkojumu par studiju procesa turpmāko organizēšanu "Covid–19" infekcijas izplatības apstākļos. Tas nosaka studējošo un darbinieku kategorijas, kas drošā veidā varēs piedalīties studiju procesā, tostarp ārstniecības iestādēs, no 30.augusta.

RSU noteikusi, ka klātienes studiju procesā drīkstēs piedalīties personas, kas vakcinētas pret "Covid–19", sākot ar 15.dienu pēc pilna vakcinācijas kursa vai sākot ar 22.dienu līdz 90.dienai pēc vakcīnas "AstraZeneca" pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc vakcīnas "AstraZeneca" otrās devas saņemšanas.

Studiju procesā klātienē varēs piedalīties arī personas, kuras var dokumentāri pierādīt "Covid–19" inficēšanās epizodi, sākot ar brīdi, kad ārsts ir pārtraucis personas izolāciju līdz 180.dienai pēc parauga ņemšanas datuma, ar kuru laboratoriski tika apstiprināta "Covid–19" infekcija, nosakot SARS–CoV–2 vīrusa RNS.

Tāpat piedalīties drīkstēs personas, kuras nav vakcinētas pret "Covid–19", pie nosacījuma, ka regulāri 72 stundu laikā pirms katra darba vietas vai ārstniecības iestādes apmeklējuma un kontakta ar kolēģiem vai pacientiem ir saņemts negatīvs SARS–CoV–2 vīrusa RNS noteikšanas testa rezultāts. Testa izmaksas veic pati persona.

Savukārt personas, kuras nav vakcinētas pret "Covid–19" un kurām ir dokumentāri apstiprināts anafilaktiskas reakcijas fakts pēc pirmās vakcīnas pret "Covid–19" veikšanas, studiju procesā klātienē varēs piedalīties pie nosacījuma, ka regulāri 72 stundu laikā pirms katra darba vietas vai ārstniecības iestādes apmeklējuma un kontakta ar kolēģiem vai pacientiem ir saņemts negatīvs SARS–CoV–2 vīrusa RNS noteikšanas testa rezultāts. Testa apmaksu šādā gadījumā veic RSU.

Kā norāda RSU, Latvijā ir pieejama bezmaksas vakcinācija pret "Covid–19", kā arī pati RSU jau organizēja un turpinās organizēt kolektīvo vakcināciju universitātes telpās, lai vairotu kolektīvo imunitāti studējošo un darbinieku vidū.

Universitātē uzsver, ka vakcinācija ir vienīgais zinātnē balstītais, drošais veids, kā būtiski mazināt infekcijas izplatīšanās riskus un atkal nodrošināt klātienes studiju darbu un pētniecību RSU. Pierādījumi liecina, ka pieejamās "Covid–19" vakcīnas efektīvi aizsargā no saslimšanas un ievērojami mazina infekcijas izplatību.

Kā secina RSU, diemžēl pēdējās nedēļās Latvijā novērots saslimstības ar "Covid–19" pieaugums. Joprojām konstatējami saslimšanas gadījumi arī RSU studējošo un darbinieku vidū, kuri nav bijuši vakcinēti. Inficēšanās un infekcijas izplatīšanās risks joprojām ir augsts. Līdz ar to RSU aicina studējošos, īpaši topošos veselības aprūpes speciālistus, padomāt par savu un citu veselību un dzīvību un laikus saņemt valsts apmaksāto vakcinācijas kursu.