Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) jau ceturto gadu finansiāli atbalsta vasaras nometnes, kurās līdzās vietējiem bērniem piedalās arī diasporas bērni.

Sabiedrības integrācijas fonda programmas "Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem" ietvaros starp desmit apstiprinātajiem projektiem finansējumu saņēmis arī Īrijas latviešu nacionālās padomes (ĪLNP) iesniegtais projekts – Vasaras skola "Esi kurzemnieks!".

Pirmo reizi tāda nometne – Vasaras skola "Esi Kurzemnieks!" –, no 27.jūlija līdz 2.augustam notiks Liepājā. To sadarbībā ar Liepājas Katoļu pamatskolu un Rietumlankašīras latviskā kultūras mantojuma saglabāšanas biedrību rīkos Īrijas latviešu nacionālā padome.

Vasaras skolā "Esi Kurzemnieks!" kopumā piedalīsies 30 bērni vecumā no 6 līdz 13 gadiem – 15 no Liepājas, 10 no Īrijas un 5 no Anglijas.

Vasaras skolas "Esi Kurzemnieks!" laikā mazie liepājnieki un diasporas bērni apgūs latviešu valodu un literatūru, latviešu folkloru un dziesmas, latviešu tautas dejas mākslu un rokdarbus, dosies uz Kurzemes pilsētu Ventspili, kur Piejūras brīvdabas muzejā un Amatnieku mājā mācīsies liet sveces, gludināt veļu ar senlaicīgu gludekli, izmēģinās roku sviesta kulšanā un iepazīsies ar senajiem mērinstrumentiem. Liepājā bērni dosies mācību ekskursijā uz Amatnieku namu, kur redzēs, kā tiek darināti tautas tērpi un izgatavotas latviskās rotas, kā top ādas izstrādājumi un klūdziņu pinumi, varēs apskatīs 100 gadus vecus Kurzemes novada tautas tērpus, tiksies ar rotkali, iepazīsies ar latviešu rotu kalšanas amatu. Liepājas muzejā bērni mācīsies par Latvijas simboliem, orientēšanās pasākuma laikā Liepājas pilsētas ielās komunicēs ar vietējiem iedzīvotājiem, lūdzot viņu palīdzību objektu atrašanā. Būs sporta aktivitātes Liepājas Olimpiskā centra baseinā, pludmalē un Piejūras parkā. Tāpat bērni apgūs zvanu ansambļa spēles pamatus.

Atbildīgā par Īrijas latviešu nacionālās padomes projektu Vasaras skola "Esi Kurzemnieks!" ir Antra Jakovļeva. Antra, dzīvojot vairākus gadus Lielbritānijā, aktīvi iesaistījās latviešu diasporas aktivitātēs. Vasaras skola "Esi kurzemnieks!" ir viņas vairākus gadus emigrācijā lolots sapnis, kuru beidzot ir izdevies īstenot, atgriežoties uz dzīvi Latvijā, Liepājā.