Aizvadītajā diennaktī Latvijā veikti 2135 "Covid-19" testi un nav reģistrēts neviens jauns saslimšanas gadījums ar "Covid-19", liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija, ziņo LETA.

Līdz šim valstī veikti 172 078 "Covid-19" izmeklējumi, saslimušas ir 1174 personas un 31 mirusi. Savukārt atveseļojušies ir 1022 cilvēki.

Precizējot slimnieku dzīvesvietas, SPKC noskaidrojis, ka divi no saslimušajiem, ko sākotnēji pieskaitīja Liepājā dzīvojošajiem, tomēr nav liepājnieki. Līdz ar to kopīgais skaits ir 28, nevis 30, un aktīvi slimojošo – no 1 līdz 5, nevis 6, kā SPKC ziņoja nedēļas nogalē.

Pēdējās diennakts laikā arī nav stacionēts neviens ar "Covid-19" saslimušais. Patlaban stacionāros ārstējas trīs ar jauno koronavīrusu sirgstošie, no tiem divi pacienti ir ar vidēji smagu, bet viens – ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 184 pacienti, starp kuriem ir gan tie, kas izveseļojušies, gan tie, kas miruši.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā būtiski pieauga jaunu reģistrētu "Covid-19" inficēšanās gadījumu skaits. Pirmdien un otrdien tika reģistrēti pa septiņiem jauniem gadījumiem, trešdien – 13, ceturtdien – 11, bet piektdien – astoņi. Taču nedēļas nogalē jauno gadījumu skaits saruka.

Lai ierobežotu "Covid-19" izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus, Ministru kabinets ārkārtas sēdē piektdien nolēma saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku.