No pagājušajā diennaktī atklātajiem kopumā 125 "Covid–19" gadījumiem, 40% ir reģistrēti Rīgā un Daugavpilī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 36 jauni saslimšanas gadījumi, un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 600 cilvēki.

Tikmēr Daugavpilī aizvadītajā dienā reģistrēti 14 jauni inficētie, Mārupes un Siguldas novadā – katrā pa pieci, Ilūkstes un Ogres novadā – katrā pa četri, bet Iecavas, Jelgavas, Madonas novadā, Rēzeknē un Viļānu novadā – katrā pa trim saslimušajiem. Citās pašvaldībās aizvadītajā diennaktī reģistrēts mazāks inficēto skaits, arī Liepājā, kur tikai viens gadījums.

Gluži kā dienu iepriekš, otrdien Liepājā no "Covid–19" ārstējās divi cilvēki, no kuriem viens bija reanimācijā.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā – 600, Daugavpilī – 135, Liepājā – 64, Jelgavā – 61, Daugavpils novadā – 47, Mārupes novadā – 36, Rēzeknes novadā – 34, Siguldas novadā – 31, bet Kuldīgas novadā – 30 iedzīvotāji. Pārējos novados un pilsētās pēdējās divās nedēļās saslimušo skaits nepārsniedz 30.

Vienlaikus 16 pašvaldībās pēdējo 14 dienu laikā nav reģistrētu "Covid–19" slimnieku – Aglonas, Aknīstes, Alojas, Alsungas, Baltinavas, Ērgļu, Jaunpiebalgas, Jaunpils, Ķeguma, Lubānas, Mērsraga, Rucavas, Rugāju, Rundāles, Varakļānu un Viļakas novados.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021.gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 96,7 gadījumi.