Aizvadītajā diennaktī, veicot 1891 "Covid-19" testu, šī slimība konstatēta septiņiem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati, ziņo LETA.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka trīs saslimušie ir "Covid-19" slimnieku kontaktpersonas, viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm - Igaunijas, bet ar trīs personām uzsākta saziņa, lai precizētu papildu informāciju. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Latvijā līdz šim veikti 211 937 "Covid-19" izmeklējumi, saslimušas 1288 personas un 1070 izveseļojušās, bet 32 mirušas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā stacionēti divi pacienti ar "Covid-19". Stacionāros patlaban ārstējas septiņi ar jauno koronavīrusu sasirgušie, un visiem slimības gaita ir vidēji smaga. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 193 "Covid-19" pacienti, starp kuriem ir gan tie, kas izveseļojušies, gan tie, kas miruši.

SPKC pārstāve Ilze Arāja aģentūrai LETA pastāstīja, ka neviens no aizvadītajā diennaktī atklātajiem jaunajiem saslimšanas gadījumiem nav saistīts ar "Covid-19" uzliesmojumu Murjāņu Sporta ģimnāzijā.

Pagaidām SPKC vēl nav izdevies noskaidrot inficēšanās avotu skolā. Arāja skaidroja, ka joprojām tiek veikta epidemioloģiskā izmeklēšana, turpinās arī skolas darbinieku, audzēkņu, kā arī skolēnu vecāku testēšana. Pagaidām jauni pozitīvi "Covid-19" testu rezultāti šīs skolas audzēkņiem vai personālam nav bijuši.

"Esam lūguši veikt testus arī to skolēnu ģimenes locekļiem, kuri atgriezušies mājās pie ģimenēm. Bērniem bieži vien saslimšanas simptomu var nebūt, vai arī tie ir ļoti viegli, tomēr tas nenozīmē, ka viņi nevarētu inficēt savas kontaktpersonas," skaidroja Arāja.

Jau ziņots, ka šonedēļ inficēšanās ar "Covid-19" apstiprināta 11 Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēkņiem un viņu trenerim.