Lai veicinātu sabiedrības modrību un informētību par vēža profilaksi un savlaicīgu slimības atklāšanu, Liepājā notiks vairāki pasākumi ar saukli "Esi aktīvs – mēs pret vēzi!".

Sestdien, 3.februārī, pulksten 11 "Vīriešu pacientu biedrība" Pasaules vēža dienas ietvaros organizēs labdarības skrējienu Liepājas Jūrmalas parkā, lai ar simbolisku skrējienu aktualizētu vēža profilakses tematiku sabiedrībā un aicinātu iedzīvotājus savlaicīgi pārbaudīties, būt atbildīgam pret savu veselību un būt fiziski aktīviem. Skrējienā aicināts piedalīties ikviens interesents, distances garums – 2,7 km. Tikšanās vieta Jūrmalas ielas galā pie bērnu rotaļu laukuma.

3.februārī no pulksten 13 līdz 16 T/C "Ostmala", Kārļa Zāles laukumā 8, sadarbībā ar "Vīriešu pacientu biedrību" notiks spēkavīru paraugdemostrējumi, lai īpaši aktualizētu vīriešu veselību un vēža profilaksi kopumā. Spēka paraugdemostrējumus demonstrēs spēkavīri Aivars Šmaukstelis un Dainis Zāģeris.

Abos informatīvajos pasākumos būs iespēja ziedot līdzekļus, lai palīdzētu sociāli maznodrošinātākām personām saņemt un piedalīties vēža profilaktiskajās pārbaudēs, tādējādi veicinot savlaicīgu slimību diagnostiku un kontroli.

5.februārī pulksten 11 Liepājas Reģionālās slimnīcas lielajā vestibilā tiks atklāta fotoizstāde "Mēs esam tepat, lai tevi iedvesmotu," kuru organizē onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļa. "Fotoizstādes iecere ir neuzkrītoši likt sabiedrībai pārvērtēt stereotipus, kas ikvienam var kavēt realizēt savu dzīvi, saglabāt dzīves kvalitāti pēc tam, kad ir uzzināta diagnoze un ir neziņa par turpmāko," stāsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas vadītāja Ilze Vainovska. Ar iedvesmojošajiem stāstiem iepazīties aicināts ikviens interesents.

Pasākumus atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība. Pasaules vēža diena ik gadu visā pasaulē tiek atzīmēta 4. februārī  ar mērķi aktualizēt jautājumus vēža jomā un uzsvērt vēža profilakses un savlaicīgas diagnostikas nozīmi, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.