Pagājušajā diennaktī Latvijā veikti 1870 "Covid-19" testi un reģistrēti astoņi jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.


SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm, bet seši saistīti ar iepriekšējās dienās izskanējušiem saslimšanas gadījumiem, kas saistīti ar izklaides vietu apmeklēšanu. Savukārt ar vēl vienu saslimušo uzsākta saziņa, lai precizētu papildu informāciju.


Līdz šim valstī veikti 167 480 "Covid-19" izmeklējumi, saslimušas ir 1173 personas un 30 mirušas. Savukārt atveseļojušies ir 1019 cilvēki.


Pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar "Covid-19". Patlaban stacionāros ārstējas trīs ar jauno koronavīrusu sirgstošie, no tiem divi pacienti ir ar vidēji smagu, bet viens – ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 183 pacienti, starp kuriem ir gan tie, kas izveseļojušies, gan tie, kas miruši.


Kā ziņots, šonedēļ būtiski pieaudzis jaunu reģistrētu "Covid-19" inficēšanās gadījumu skaits. Pirmdien un otrdien tika reģistrēti pa septiņiem jauniem gadījumiem, trešdien – 13, bet ceturtdien – 11.


Lai ierobežotu "Covid-19" izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus, Ministru kabinets ārkārtas sēdē piektdien nolēma saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku.