Rīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, policija un Liepājas kanisterapijas komanda viesosies Liepājas 1. ģimnāzijā, bet ceturtdien, 20. oktobrī  – Liepājas 7. vidusskolā.

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa, viesošanās ieplānota, lai skolēnus informētu par dzīvnieku aizsardzību un citām tēmām. Skolēniem tiks pastāstīts par dzīvnieku labturības noteikumiem, iespējamiem sodiem, ja tie tiek pārkāpti, kādos gadījumos jāsauc glābēji, ja dzīvnieks nonācis nelaimē u.c. Tāpat notiks suņu prasmju paraugdemonstējumi no Liepājas kanisterapijas komandas.    

Šogad deviņos mēnešos glābēji Kurzemē veikuši 520 glābšanas darbus, no tiem 81 gadījumā bija vajadzīga palīdzība tieši dzīvniekiem. VUGD aicina būt uzmanīgiem un pieskatīt savus četrkājainos draugus! Tāpat VUGD atgādina, ka ugunsdzēsēji glābēji nedodas uz visiem izsaukumiem, kur nepieciešama palīdzība dzīvniekiem: gadījumos, ja dzīvnieks ir slims vai cietis, viņam var palīdzēt tikai veterinārārsts!