Mazinoties "Covid–19" izplatībai un turpinot pakāpeniski mazināt pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumus, Ministru kabinets 10.jūnija sēdē lēma, ka vakcinētām un pārslimojošām personām, kā arī personām, kas var uzrādīt negatīva "Covid–19" testa sertifikātu, kā arī šīs personas pavadošajiem bērniem līdz 11 gadu (ieskaitot) vecumam bez testiem, no š.g. 15. jūnija būs pieejami sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi iekštelpās, informē Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Vienlaikus ministrija atgādina, ka no sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi klātienē ārtelpās pieejami jebkuram apmeklētājam.

"Epidemioloģiskajai situācijai uzlabojoties un palielinoties vakcinēto iedzīvotāju skaitam, ierobežojumi tiks arvien vairāk mazināti, lai mūsu uzņēmēji pēc iespējas pilnvērtīgāk var turpināt savu saimniecisko darbību. Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, kuri līdz šim varēja piedāvāt tikai ierobežotu pakalpojumu klāstu – izsniegt ēdienu  līdzņemšanai un apkalpot klientus āra terasēs, nu ir sagaidījuši nozares darbības paplašināšanu, proti – sākt uzņemt klientus arī iekštelpās", norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Ēdināšanas pakalpojumi iekštelpās būs pieejami personām, kuras ir vakcinētas pret "Covid–19", pārslimojušas "Covid–19", vai kurām ir sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, kas apliecina, ka persona pēdējo 48 stundu laikā ir veikusi "Covid–19" testu, nosakot SARS–CoV–2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs, vai 6 stundu laikā veiktais SARS–CoV–2 antigēna tests ir negatīvs, kā arī šīs personas pavadošie bērni vecumā līdz 11 gadiem (ieskaitot) bez sertifikātiem.

Lai novērstu ilglaicīgu personu pulcēšanos sabiedriskās ēdināšanas vietās, joprojām tiek saglabāts darba laika ierobežojums – sabiedriskās ēdināšanas vietas darbu klātienē uzsāk ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidz ne vēlāk kā pulksten 24.00. Sabiedriskās ēdināšanas vietas pēc pulksten 24.00 drīkst izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

Vienlaikus atgādinām, ka no šā gada 7.maija pastiprinātos drošības apstākļos atļauts sniegt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus klātienē ārtelpās, tostarp, terasēs, jebkurai personai. Nosacījumi pakalpojumu sniegšanai ārtelpās publicēti Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Detalizēti ar valdības apstiprinātajiem grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi "Covid–19" infekcijas izplatības ierobežošanai" var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.