Par spīti tam, ka šī nedēļas nogale gaidāma nedaudz īsāka, jo sestdiena gandrīz visiem būs darba diena, kultūras baudītāji brīvajā brīdī Liepājā atradīs daudz un dažādas nodarbes.

Brīvdienas vēju pilsētā pasies mākslinieciskā gaisotnē, aicinot visus interesentus uz neskaitāmām teātra izrādēm, izstādēm un koncertiem, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas praktikante Anete Jonase.

2014.gads ir Latvijā pazīstamā mūziķa, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistara un pirmās vijoles Raimonda Ozola 50. jubilejas gads. Viņš ir uzstājies uz vienas skatuves ar tādām pasaules mēroga klasiskās mūzikas zvaigznēm kā Mstislavs Rastropovičs, Mariss Jansons, Svetlana Bezrodnaja, Mihails Maijskijs, Tomoni Nošimoto u.c., taču 23. novembrī mākslinieks priecēs liepājniekus un visus, kas ieradīsies Liepājas Olimpiskajā centrā, lai baudītu burvīgu jubilejas koncertu.

Sestdien, 22. novembrī, un arī katru turpmāko nedēļas nogali, no pulksten 11 līdz 17, radošajā telpā "Ideju bode" būs iespēja apskatīt dažādu autoru ekspozīcijas. Mākslinieku radītos darbus un dizaina preces interesenti varēs arī iegādāties.

III Starptautiskais Bērnu Baleta festivāls, kas veltīts baletmeistara Leona Brunava piemiņai, tiek turpināts ar mākslinieces Daces Dēliņas Lipskas baleta skiču izstādi "Ballet", kas skatāma galerijā UPB. Fotogrāfa Edgara Poheviča baleta un dejas foto izstāde skatāma kafejnīcā "Darbnīca". Tajā apskatāmas fotogrāfijas no I un II Starptautiskā Bērnu Baleta festivāla.    
    
Liepājas Olimpiskajā centrā notiks Latvijas čempionāts pieaugušajiem un junioriem mākslas vingrošanā, bet Liepājas ledus hallē gaidāma Latvijas hokeja virslīgas spēle. Sīkāka informācija par šiem un vēl citiem sporta notikumiem atrodama Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.

Lai atpūstos, aizmirstu ikdienas raizes un kārtīgi izdejotos, visi aicināti apmeklēt Liepājas naktsklubus. "Fontaine Palace" piedāvā pasākumu "Progress26" un grupu "Roadkill" un "Baložu pilni pagalmi" koncertus. Taču kokteiļbārs "Red Sun Buffet" gaida ikvienu uz "Džemperdisco 2014".
 
Liepājas Leļļu teātris 22.novembrī pulksten 12.00 piedāvā izrādi, kas veidota pēc mums visiem labi zināmās brāļu Grimmu pasakas motīviem "Ansītis un Grietiņa". 23.novembrī Ģimenes rītā visi aicināti uz izrādi "Lāčradzis", kas tapusi pēc Džūlijas Donaldsones populārās, bērniem iemīļotās, pasakas motīviem.

Teātra mīļotājus priecēs izrāžu klāsts, ko piedāvā Liepājas teātris gan brīvdienās, gan darba dienās. Izvēlēties sev tīkamāko izklaidi iespējams Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.

Liepājas Olimpiskajā centrā skatāma izstāde – konkurss "Mana Latvija". Turpat arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas "Fotast" dalībnieku darbu izstādē "Mana.Pils.Sēta." Šajā izstādē apskatāmi 19 lielformāta fotodarbi, kas radīti pēdējo 3 gadu laikā. Eksponētos darbus no teju 100 iesniegtajiem izvēlējušies paši "Fotast" biedri, bet kafejnīcā "Darbnīca" vērojama Edītes Bernatovičas izstāde.

Atzīmējot pastāvēšanas 45 gadu jubileju, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra lietišķās mākslas studijas "Zītars" meistari un vadītāja Austra Ziemele aicina ikvienu interesentu uz jubilejas izstādi "Saule. Jūra. Dzintars". Liepājas Latviešu biedrības namā apskatāma Rucavas mākslas studijas darbu izstāde "Mēs–RucavaiI! Mēs–Latvijai". Izstāde veltīta Latvijas dzimšanas dienai un kalpo kā pateicības un mīlestības apliecinājums Rucavas novadam.
    
Liepājas muzejā apskatāma skatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja ceļojošā izstāde "Latvijas Sarkanais Krusts (1918–2014)", kas tapusi sadarbojoties ar biedrību "Latvijas Sarkanais Krusts", un ir kā gatavošanās tās 100 gadu jubilejai 2018. gadā. Tāpat muzejā skatāma pazīstamā mūziķa Igo grafiku izstāde “Debesis karstas". Izstādē eksponēti dažādu tehniku grafikas darbi un zīmējumi. Izstādes laikā Liepājas muzejā varēs iegādāties jaunāko Igo dzejoļu grāmatu un mūzikas disku, kā arī dažādus dizaina priekšmetus ar Igo grafiku apdrukām.

Lielajā izstāžu zālē no 21. novembra līdz 31. decembrim skatāma arī vizuālās mākslas kopizstāde "ID: Laiks. Māksla". Izstādes mērķis ir parādīt mākslinieku veikumu ar šodienai atbilstošu skatījumu, atklājot Liepājas mākslas dzīves aktualitātes un pievēršot pastiprinātu uzmanību jaunām mākslas izpausmes formām.

Liepājas muzeja ekspozīcijas "Liepāja okupāciju režīmos" skatāma Frīdriha Eberta fonda tematiskā izstāde "Baltā roze. Studentu pretošanās kustība Hitlera režīmam. Minhene, 1942–1943". Izstāde vēsta par vācu studentu un universitāšu mācībspēku pretošanos nacisma režīma politikai. Tur apskatāma arī vēsturnieka, atvaļinātā Latvijas robežsarga virsnieka Jura Raķa veidotā izstāde "Kam pogas spīd un zābaks tīrs…", kurā armijas vēstures pētnieks rāda atjaunotās Latvijas Republikas militāro un militarizēto struktūrvienību formastērpus, atšķirības zīmes, apbalvojumus un krūšu zīmes no savas privātkolekcijas.

Liepājas ledus hallē būs iespēja pavadīt laiku publiskajā slidotavā, taču aktīvā atpūta Karostā, "BB wakepark", spītējot vēlajam rudenim, nebeidzas. Tur pieejams kabeļu veikbords, laivu noma un SUP dēļi. Tāpat iespējams sasildīties pirtiņā vai izmērcēties baļļā.

Par šiem un vēl citiem pasākumiem var uzzināt Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.