Kāzu viesi iecienījuši Liepājas muzeju Kūrmājas prospektā 16/18 apmeklēt kāzu dienā, lai kopīgi ar tuvākajiem cilvēkiem un viesiem baudītu muzeja skaisto interjeru un gūtu brīnišķīgas fotogrāfijas, taču līdztekus tam Liepājas muzejs ir izstrādājis arī jaunu programmu kāziniekiem Dienvidkurzemes kāzu un godu tradīciju izzināšanai, informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Inga Zīverte.

Liepājas muzeja etnogrāfijas ekspozīcijā "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs" ir izveidota aizraujoša un interaktīva kāzu programma jaunajam pārim un kāzu svinību viesiem. Programmas ietvaros kāzu viesi un jaunais pāris ir aicināti izzināt kāzu tradīcijas Dienvidkurzemē, gūt izpratni par ģimenes godiem, ieražām un rituāliem.

19.gs. beigās un 20.gs. sākumā kāzu tradīcijas Dienvidkurzemē saistās ar lielām svinībām, bagātīgu mielastu, ieražām un rituāliem – sākot ar līgavas nolūkošanu un precībās braukšanu, līdz pat pūra izdošanai un apdāvināšanai.

Ierodoties Liepājas muzejā, jaunais pāris un kāzu viesi tiek aicināti iesaistīties seno kāzu tradīciju tēlojumā, kā arī veikt kopīgus uzdevumus, kuru laikā tiek gūts priekšstatu par to, kā reiz latvieši svinēja skaistos godus.

Kāzas bija dzimtas turpinājuma sākums, tādēļ tām piemīt gan praktiska, gan maģisku rituālu piesātināta gaisotne. Dienvidkurzemes ekspozīcijā skatāmie fragmenti no 1931. gadā uzņemtās filmas "Kāzu paražas Nīcā 19.gs. vidū", uzskatāmi, piedaloties pašiem nīceniekiem, parāda kāzu norises Nīcas pagastā. Filmas kadros redzami priekšmeti, kuri tagad atrodas Liepājas muzeja krājumā un eksponēti apskatei.

Plašāku informāciju par Liepājas muzeja kāzu programmas piedāvājumu, izcenojumiem un iespējamajiem rezervāciju datumiem iespējams iegūt zvanot pa tālruni 296 05 223, vai rakstot elektroniski: inga.ziverte@liepaja.lv.