Pēdējās diennakts laikā Latvijā miris vēl viens "Covid–19" slimnieks, bet saslimšana atklāta 12 cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati, ziņo LETA.

Mirušais bijis vecumā no 50 līdz 55 un inficējies no ģimenes locekļa.

Pēdējās diennakts laikā "Covid–19" testi veikti kopumā 3234 iedzīvotājiem.

Līdz šim Latvijā kopā veikti 61 120 izmeklējumi, saslimušas 870 personas, no tām 348 izveseļojušās, bet 16 mirušas.

Pēdējās diennakts laikā no jauna stacionētu "Covid–19" pacientu nav bijis, bet kopā stacionāros ārstējas 34 pacienti – 32 ar vidēji smagu un divi ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra līdz šim izrakstīti 96 pacienti.

Kā vēstīts, nākamnedēļ valdība plāno sākt pārskatīt ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus.

Ja gaidāmajās brīvdienās samazināsies jaunatklāto "Covid–19" gadījumu skaits, valdība varētu diskutēt par "2x2" principa mīkstināšanu, ceturtdien preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

"2x2" princips paredz, ka "Covid–19" ierobežošanai kopā var pulcēties līdz divi cilvēki, turklāt cilvēkiem publiskajā telpā jāievēro vismaz divu metru distance. 

Nākamnedēļ, vērtējot ieviesto ierobežojumu mīkstināšanu, valdība ņems vērā datus par "Covid–19" izplatību brīvdienu laikā, tādējādi, novērojot pieaugumu jaunatklāto gadījumu skaitā, ierobežojumi paliks, sacīja ministre.

Trešdien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēdē Viņķele sacīja, ka Latvijas eksperti un Pasaules veselības organizācijas speciālisti rudenī prognozē "Covid–19" otro vilni, vienlaikus ar gripas sezonu. "Vasara mums ir iedota sagatavošanās laikam, lai rudenī mēs būtu pielāgoti sadzīvošanai ar "Covid–19" uz ilgāku laiku," sacīja Viņķele.

Arī Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis norādījis – ja vasarā varētu būt vērojama situācijas uzlabošanās, tad nākamā ziema pēc lielas daļas zinātnieku paustā varētu būt vēl grūtāka, tāpēc nepieciešami nevis īstermiņa, bet ilgtermiņa risinājumi "Covid–19" ierobežošanai.