Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar radošajiem liepājniekiem 11.martā rīko jau otro diskusiju vakaru "Daudzpusīgais radošums", kura mērķis ir nojaukt robežas dažādu radošo jomu pārstāvju starpā un starp mākslinieku un viņa auditoriju.

Otrais diskusiju vakars notiks sestdien, 11. martā, pulksten 16 Latviešu biedrības nama izstāžu zālē. Sarunas šoreiz vadīs Liepu Tēvs jeb režisors, scenogrāfs, Liepājas teiku autors Varis Siliņš, mūziķe, producente un pasākumu vadītāja Maija Kalniņa, kultūras darbiniece, nodibinājuma "Via Cultura" vadītāja un muzikoloģe Dace Bluķe, mākslinieks Uldis Rubezis un literāte Gundega Rezevska. Sarunu vadītāji aicinās dalībniekus apmainīties viedokļiem un pieredzēm par tēmu "Liepāja – tavas un manas mājas", lai noskaidrotu, kā liepājnieki savā dzīvesvietā jūtas, kas viņiem šeit patīk, bet kā vēl pilnai laimei trūkst.

"Tagad varam atzīties, ka pirmo diskusiju forumu gaidījām ir vieglām bažām, vai liepājnieki vispār atsauksies kam tādam," smaida ieceres autors – mākslinieks Pēteris Taukulis un gandarīts secina: "Bet pārliecinājāmies, ka esam uz pareizā ceļa. Atsaucība bija, turklāt pēc pasākuma daudzi atzina, ka šis bijis vērtīgi pavadīts vakars: ne tikai iepazīta dažādo dalībnieku interesantā pieredze, bet iegūti arī kontakti turpmākai sadarbībai, kas arī ir viena no mūsu iecerēm."

Organizatori atgādina, ka katrs šāds pasākums ir uztverams kā tikai laikā ierobežots mākslas darbs, kas savā koncepcijā ir brīvs, nepakļauts jelkādai sistēmai vai komercijai un kura autori ir visi sanākušie. Arī šis pēc pirmā pasākuma ir izdevies, turklāt palicis arī taustāms rezultāts – absolūti nesarunājot, pie dažādiem galdiņiem tapuši vairāki origami mākslas darbi un uz krāsainām lapiņām iemūžināti dalībnieku atzinīgie vārdi. Šo visu paredzēts saglabāt nākotnei un, kas zina, varbūt ar laiku taps vēl kas lielāks. Jo tas, ka ideja ir dzīvotspējīga, jau pierādījies.

Kas un kā tad īsti notiek šādā pasākumā? Organizatori atklāj, ka visi sanākušie tiek sadalīti pa sarunu galdiem – pie katra būs viens moderators, kāds tautā zināms radošās jomas pārstāvis, kurš tad arī dalīsies ar savu pieredzi un vedinās izteikties pie sava galda sēdošos. Pirmais sarunu raunds ilgst 45 minūtes. Tad ir 15 minūšu pārtraukums un pēc tā dalībnieki atgriežas telpā, bet sēžas jau pie cita sarunu galda, lai iepazītu citu sarunvedi un galdabiedrus. Tālāk seko otrs 45 minūšu sarunu raunds, pēc kura dalībnieki var turpināt vakaru neformālās sarunās ārpus pasākuma telpas, turpretim moderatori ar darba grupu īsumā izvērtē, kā veicies un kādas atziņas iegūtas. Plānots iekārtot arī viesu grāmatu, lai paliktu vēl kāda vēsturiska liecība par šo iniciatīvu.

Laipni gaidīti visi interesenti!