Sākot ar 31.maiju, "Fiqsy" – zaļās mobilitātes zīmols – uzsāk darbību Liepājā. Turpmāk Liepājas iedzīvotāju un viesu rīcībā būs "Fiqsy" koplietošanas skrejriteņi un elektriskie automobiļi "Renault ZOE". Rezervēt elektriskos braucamlīdzekļus ir iespējams "Fiqsy" mobilajā lietotnē.

Ar "Fiqsy" koplietošanas e-auto būs iespējams veikt braucienus ne tikai Liepājā un tās apkārtnē, bet arī ceļot starp Liepāju, Rīgu un Jūrmalu – uzsākt braucienu vienā pilsētā un pabeigt citā. Savukārt Liepājā "Fiqsy" elektromobilitātes risinājumi dos iespēju ērti un videi draudzīgi pārvietoties pilsētā.

Māris Avotiņš, "Fiqsy" vadītājs un līdzīpašnieks: "Tagad esam par vienu soli tuvāk tam, lai elektromobilitāte būtu pieejama ne tikai Rīgā un tās apkārtnē, bet visā Latvijā. Attīstot elektromobilitāti un koplietošanu, varēsim atslogot pilsētas no auto, padarot gaisu tīrāku un pilsētas – pievilcīgākas dzīvošanai."

Liepājā ir viena no trīs pilsētām Latvijā, kas veicina elektriskā autotransporta lietošanu: pilsētas pašvaldības maksas stāvvietās elektromobiļus var novietot bez maksas. Tāpat Rīgā elektroauto var bez maksas novietot Rīgas Satiksmes pārvaldītajās autostāvvietās, kā arī tiem ir atļauts pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām. Savukārt Jūrmalas pilsētas dome elektriskajiem automobiļiem ir atcēlusi maksu par iebraukšanu pilsētā.

Sākoties tūrisma sezonai, elektromobilitāte kļūst par īpaši aktuālu risinājumu. Izvēloties gariem braucieniem videi draudzīgu transporta veidu, iespējams samazināt ceļojumu laikā radīto siltumnīcas efekta gāzu (SEG) emisiju. Turklāt elektrisko automobiļu lietošanas finansiālais izdevīgums ir īpaši labi redzams tieši garākos braucienos.


"Renault ZOE" ir atzīts par uzvarētāju "Latvijas Gada auto 2021" konkursā nominācijā "Latvijas Elektro auto 2021". Tas 100% elektrisks automobilis, kad dod iespēju braukt ar nulles CO2 emisiju.  Ar vienu uzlādi šis spēkrats vasaras laikapstākļos spēj nobraukt ap 300 km, taču droši var plānot arī garākus braucienus – Latvijā elektrouzlādes tīkls jau tagad ir pietiekami labi attīstīts un turpina attīstīties.

Saskaņā ar Eiropas noteikto "Zaļo kursu" Latvija ir izstrādājusi Transporta attīstības pamatnostādnes 2021.-2027.gadam, kas nosaka, ka Latvijai līdz 2027. gadam siltumnīcas efekta gāzu emisija transporta sektorā jāsamazina par 16.9%, kā arī jāpalielina bezemisiju transportlīdzekļu īpatsvaru visu transportlīdzekļu skaitā līdz 2%, vienlaikus uzlabojot attiecīgo infrastruktūru.

"Fiqsy" ir Latvijas uzņēmums, kas piedāvā Rīgas un citu pilsētu iedzīvotājiem mobilitātes pakalpojumus. 2019.gadā  tas ienācis Latvijas tirgū ar 500 koplietošanas elektriskajiem skrejriteņiem. 2020. gada vasarā uzņēmums izveidoja Latvijā pirmo koplietošanas elektrisko autoparku, iegādājoties 100 jaunas "Renault ZOE" automašīnas.

2021.gadā "Fiqsy" papildināja savu elektrisko skrejriteņu parku, iegādājoties 100 "Segway Ninebot Max Plus" skrejriteņus. Tāpat "Fiqsy" plāno paplašināt savu autoparku līdz 250 elektriskajiem automobiļiem. "Fiqsy" mobilajā lietotnē  pieejami koplietošanas e-automobiļi, elektriskie skrejriteņi un kravas busi.

Rezervēt "Fiqsy" braucamlīdzekļus ir iespējams "Fiqsy" mobilajā lietotnē: lietotnes kartē lietotājs redz, kur atrodas tuvākais "Fiqsy" transportlīdzeklis un tur pat lietotnē rezervē to savam braucienam. "Fiqsy" braucamajiem nav atslēgu: gan uzsākt, gan pabeigt braucienu ir iespējams caur lietotni. Tāpat lietotnē ir norādītas zaļās zonas, kurās ir iespējams pabeigt braucienu.