Liepājā valsts svētki tiks atzīmēti ar īpaši patriotisku noskaņu, kas caurvīsies gan svētku koncertā un uguņošanā, gan kopīgajās latviešu dziesmās, vakarēšanā un pat izstādēs.

Pilsētā svētku sajūta manāma jau kopš Lāčplēša dienas, kad kopīgā koncertā un lāpu gājienā vienojās tūkstošiem liepājnieku. Tāpat iedzīvotāji pie apģērba nēsā sarkanbaltsarkanās lentītes, pilsētas ielas rotā Latvijas karogi, bet pilsētas centrā, skvērā pie Liepājas Universitātes, izvietotas Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu audzēkņu apgleznotās telpiskās sveces. Turpat blakus atrodas izgaismotas lielformāta latvju zīmes. Lai svētku sajūtu padarītu vēl krāšņāku, iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti uz dažādiem svinīgajiem sarīkojumiem, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

18. novembra rītā, pulksten 11, par godu Latvijas valsts svētkiem Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks ekumēniskais dievkalpojums, uz kuru aicināts ikviens liepājnieks un pilsētas viesis.

Dienas turpinājumā, pulksten 15, Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē tautas deju kolektīvi aicina uz svētku koncertu "Vilksim košu zelta jostu apkārt savu tēvu zem`", kur dejotāju košie latviešu tautas tērpi un pārliecinošie deju soļi paudīs mūsu pašapziņu un ticību Latvijai un tās cilvēkiem. Ieeja bez maksas.

Valsts svētku kulminācija būs gaidāma pulksten 17, kad K.Zāles laukumā notiks svinīgs koncerts, kurā dziedātāji Ieva Kerēvica un Andris Ērglis, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "Laiks" un tā diriģente Ilze Balode, kā arī koncertmeistars Jānis Strazds izpildīs visiem labi zināmas un tautas iemīļotas dziesmas. Koncerts svētku apmeklētājiem ļaus doties aizraujošā ceļā pa Latvijas desmitgažu svarīgākajiem notikumiem, kā arī veicinās piederības sajūtu Latvijai. Koncerta noslēgumā visus priecēs krāšņa uguņošana.

Pēc koncerta ikviens ir aicināts saglabāt patriotisko noskaņojumu, dodoties uz svētku vakarēšanu folkloras centrā "Namīns", kur kopā ar folkloras kopu "Atštaukas", muzikantu Ilgvaru Žilinski, Austru Pumpuri un Austras bērniem būs iespēja sildīties pie ugunskura, dzert siltu tēju, cienāties ar gardu zupu un, protams, dziedāt latviešu dziesmas.

Latviešu dziesmas skanēs arī pulksten 18 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", kad klausītājus priecēs leģendārā grupa "Remix". Uz koncertu ir pieejamas vēl pēdējās biļetes!

Latviešu mūzikas valdzinājumam varēs nodoties arī kafejnīcā "Kursas putni", kur pulksten 20 skanēs rokkoncerts ar Toma Bokuma un Eināra Skujas piedalīšanos. Savukārt, sākot no pulksten 22, "Fontaine Palace" aicina uz latviešu mūzikas vakaru.

Tiem liepājniekiem un pilsētas viesiem, kas valsts svētkus vēlas sagaidīt sportiskākā gaisotnē, Liepājas Olimpiskā centra ledus hallē tiek piedāvāta publiskā slidotava. pulksten 13 un pulksten 15.30 – publiskā slidotava, savukārt pulksten 14.10 – slidotava ar nūjām, ar iespēju izmēģināt dažādus hokeja elementus.

Sportiskas aktivitātes varēs vērot arī pēc svētku koncerta – pulksten 18.30 Liepājas Olimpiskajā centrā norisināsies basketbola mačs starp "Liepāja/Triobet" un Rakveres "Tarvas" (Igaunija) komandām.

Tāpat valsts svētku nedēļā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt vairākas bezmaksas izstādes. Liepājas muzejā apmeklētāji var apskatīt četras izstādes: ikgadējās vizuālās mākslas kopizstādi "Telpa dialogam", Liepājas ostas vēsturei veltīto izstādi "Liepāja – Helifaksa – Ņujorka", mākslinieces Ievas Epneres personālizstādi "Paradīze jaunam cilvēkam" un mākslinieces Sandras Vingres gleznu izstādi "OBA".

Savukārt Liepājas muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos" apskatāmas divas tematiskās izstādes: "Gustavs Cīmens – fotogrāfijas celmlauzis Liepājā un Cēsīs" un Latvijas Kara muzeja ceļojošā izstāde "Karš mākslinieka un fotogrāfa Voldemāra Caunes acīm". Bet Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā vērojama fotomākslinieka Aivara Rozenbaha izstāde "Cianotipija".

Arī pilsētas bibliotēkās skatāmas dažādas tematiskās izstādes. Bibliotēkā "Zaļā birzs" apskatāmas izstādes "Krusta zīmes latvju rakstos" un "Latvietis jebkurā vietā uz pasaules būs latvietis". Savukārt bibliotēka "Valters" apmeklētājiem piedāvās aplūkot zīmējumu konkursa darbus par Latviju "Kur zāle zeļ viszaļāk? Dzimtenē". Liepājas Centrālā Zinātniskā bibliotēka valsts svētkiem veltījusi literatūras izstādi "Jā, mēs esam maza tauta, bet lai neesam mazi savās jūtās un savos centienos" un "Latvijas pirmās brīvvalsts laika periodiskie izdevumi no LCZB krājuma". Tāpat bibliotēkā būs baudāma komponista Emīla Dārziņa jubilejai veltīta izstāde. Bibliotēkas "Libris" 1. stāvā apskatāma mākslinieces Edītes Bernatovičas gleznu izstāde.

Plašāku informāciju par valsts svētku un nedēļas nogales pasākumiem variet atrast vienotajā Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.

Atgādinām, ka Latvijas valsts svētkos, 18. novembrī, iedzīvotāji un pilsētas viesi sabiedrisko transportu Liepājā varēs izmantot bez maksas. Šajā dienā sabiedriskais transports pilsētā kursēs pēc brīvdienu kustības saraksta.