20. un 21.janvārī, Liepājas Universitātē tiešsaistē notika 5. konference "Piemares ļaudis un likteņi". Divās dienās klātesošie noklausījās gandrīz divdesmit priekšlasījumus, kā arī virtuāli bija iespējams iepazīties ar Kurzemes Humanitārā institūta reģionālistikas pētījumiem veltīto zinātnisko un populārzinātnisko izdevumu virtuālo izstādi, informē LiepU galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.
Konferences atklāšanā tās dalībniekus sveica Liepājas Universitātes rektore Dace Markus, sakot: "Zinu, ka dzirdēsim literatūras, literatūras vēstures un folkloras pētījumus, bet pārsteidz, ka tiek pētīta dzimtu vēsture. Mūsu pētnieces pēta teātra zinātni, esam tomēr tikko izlaiduši aktieru kursu. Ar ļoti lielu interesi gaidu referātu par sportu."
Liepājas Universitātes zinātnes prorektore un konferences kuratore Ieva Ozola atzīmēja, ka daudzi pētījumi ir veltīti Kurzemes personībām, arī maz pētītām – cilvēkiem, kas virzījuši Kurzemes attīstību.
Kurzemes Humanitārā institūta direktore Anita Helviga, uzsverot pleca sajūtu gan dzīvē, gan pētniecībā, vērsa uzmanību uz to, ka, noklausoties konferences referātus, varam saprast, pie kā šobrīd strādā pētnieki, kādas monogrāfijas drīzumā varam gaidīt un teica: "Nekas nav tik subjektīvs, kā cilvēka atmiņa, bet daudz lietu, par kurām runāsim, nāk no atmiņas."
Referātu tēmās pētnieki runāja par dzīvesstāstiem, novadu tradīcijām, studentu prakšu atziņām, teātra pirmsākumiem un attīstību Liepājā, vērtēja Kurzemes autoru devumu, paužot gandarījumu par pētniekiem, kuri gadu no gada piedalās konferencē "Piemares ļaudis un likteņi", kā arī priecājoties par jaunajiem, kas pievienojas.
Aicina atsaukties divu velosipēdu likumīgos īpašniekus