13.oktobrī Liepājas Olimpiskajā centrā notika Karjeras nedēļas pasākums sportā "Atver durvis uz basketbola spēli!". Trīs 45 minūšu nodarbībās piedalījās 150 otro klašu skolēni.

Kā informē Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, tie bija bērni no DALP 5.vidusskolas,  2.vidusskolas, 8.vidusskolas, 15.vidusskolas, Ezerkrasta sākumskolas un Centra sākumskolas.

Nodarbību laikā skolēni iepazinās ar basketbola iesildīšanās vingrinājumiem, basketbola spēles pamatelementiem un jauniegūtās prasmes pielietoja jautrajās stafetēs.

Basketbola nodarbības 2. klašu skolēniem vadīja Rīgas "Kolibri" komandas treneris Matīss Rožlapa, un viņam palīdzēja basketbolisti no "Liepāja/Triobet" komandas: Roberts Krastiņš, Arnolds Helmanis un Toms Leimanis, "Vega 1/Liepāja" spēlētājas Selīna Meilus, Sabīne Lipe un Annija Ķergalve, LSSS audzēkņi Rihards Rusanovs, Roberts Dergunovs, Dāvids Kokainis , un arī Liepājas talismans-"Liepājas Lauviņas".

Aktīvās un prieka pilnās nodarbības  noslēdzās ar kopīgu fotografēšanos. Katrs dalībnieks saņēma piemiņai īpašu "Basketbols aicina" T-kreklu.

Pasākums notika ar VEF  Latvijas Jaunatnes basketbola līgas projekta "Basketbols aicina" atbalstu. Šī Projekta mērķis ir ieraudzīt katrā bērnā talantu un motivēt viņu fiziskām aktivitātēm ikdienā; mērķtiecīgi, ar lielu interesi un patiesu prieku popularizēt basketbolu Latvijā.  

Pasākuma rīkotāja, Liepājas sporta metodiskās apvienības vadītāja Biruta Tjurina: "Ja pēc nodarbībām  nāca klāt bērni un jautāja, kur var uzsākt trenēties basketbolā- tad mērķis ir sasniegts!"

Karjeras nedēļu Liepājā no 12. līdz 16. oktobrim rīko Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un citiem sadarbības partneriem, kuru vidū ir Liepājas Universitāte, PIKC "Liepājas Valsts tehnikums", Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola, Em.Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola, Nodarbinātības Valsts aģentūra, kā arī pilsētas uzņēmēji. Karjeras nedēļā laikā Liepājas jauniešiem ir iespēja piedalīties tādās aktivitātēs kā ekskursijas, radošās darbnīcas, konkursi, tikšanās ar uzņēmējiem un dažādu profesiju pārstāvjiem, pavārmākslas un modes šovi utt. Ar visiem Karjeras nedēļas pasākumiem Liepājā var iepazīties vietnē: www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela.