Kopš 24. februāra, kad vakcināciju pret "Covid-19" uzsāka ģimenes ārsti savās praksēs, Liepājā vismaz vienu vakcīnu saņēmuši 2512 cilvēki (dati uz 27. martu), portālam irliepaja.lv pastāstīja Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.


"Ģimenes ārsti ir malači," viņa vērtē paveikto, "Ir prakses, kur iepriekšējā nedēļā vienā dienā vakcinēti pat vairāk nekā 70 cilvēki".


Vakcinācijas process, kā zināms, nenoritēja vienmērīgi, jo uz laiku bija apturēta vakcinācija ar "AstraZeneca" vakcīnām, taču, tiklīdz tā atsākās, darbs turpinājās intensīvi, saka Tolmačova, norādot, ka iepriekšējā nedēļā pie sava ģimenes ārsta vakcīnu saņēmuši 1227 liepājnieki.


Pavisam Liepājā ir 38 ģimenes ārstu prakses, kuru klientiem ir iespēja saņemt vakcīnu. Tāpat vakcinēšanos piedāvā arī Jaunliepājas un Vecliepājas primārās veselības aprūpes centri, SIA "L. Atiķes doktorāts", kā arī doktorāts "Hiltest" Karostā.


Šobrīd vakcīnu pret "Covid-19" iespējams saņemt senioriem virs 70 gadu vecuma, un šonedēļ sākusies arī hronisko slimnieku vakcinēšana, pastāstīja Tolmačova. Viņa arī atzina, ka cer, līdzko sāks darboties vakcinācijas punkti Olimpiskajā centrā, kas varētu būt no 3. aprīļa, vakcinācijas process iegūs jaunus apgriezienus.


Kopš 28. decembra tiek vakcinēti arī mediķi, un tas notiek Liepājas reģionālajā slimnīcā. Pēc Tolmačovas rīcībā esošās informācijas, līdz 18. februārim slimnīcā abas nepieciešamās vakcīnas devas bija saņēmuši jau 532 cilvēki, vienu – 881. Domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis domes 29. marta ārkārtas sēdes laikā izteicās, ka slimnīcā abas vakcīnas uz šo brīdi saņēmuši jau vairāk nekā 2000 cilvēku, galvenokārt medicīnas darbinieku.