Francijas vēstniecības Latvijā delegācija vēstnieka Stefana Viskonti vadībā otrdien, 13.oktobrī, iepazīšanās vizītē apmeklēja Liepāju, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Viņi šeit viesojās, lai tuvāk iepazītu izglītības, kultūras un uzņēmējdarbības vidi pilsētā, kā arī tiktos ar domes vadību.

Vizītes ietvaros delegācijas pārstāvji domē tikās ar priekšsēdētāju Uldi Sesku un priekšsēdētāja vietniekiem Juriju Hadaroviču un Vilni Vitkovski. Tikšanās laikā delegācijas dalībnieki – Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti, Francijas institūta Latvijā direktors Žils Bonviāls, Francijas vēstniecības Latvijā Ekonomikas nodaļas vadītājs un ekonomikas padomnieks Žans Vori, preses atašejs Jevgenijs Borisovs un projektu koordinatore Sandra Urtāne – vispusīgā prezentācijā tika iepazīstināti ar Liepāju un pilsētas attīstības projektiem.

Pilsētas attīstību savā uzrunā uzteica arī vēstnieks, uzsverot, ka deviņdesmitie gadi bija grūts laiks gan Liepājai, gan visam reģionam, bet par spīti šim laikam, pilsēta ir spējusi augt un attīstīties, un tas bija jūtams ik uz soļa visā vizītes laikā. Vēstnieks ļoti atzinīgi novērtēja arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmuma SIA "Lauma Fabrics" darbību un darbinieku augsto kvalifikāciju un pieredzi. Uzņēmumā tika pārrunāta līdzšinējā sadarbība ar Franciju un nākotnes ieceres. Tāpat vēstnieks ar prieku atzīmēja, ka pēc trīs gadus ilgiem, bet neveiksmīgiem meklējumiem galvaspilsētā, Liepājā beidzot ir izdevies atrast īstu franču ceptuvi – kafejnīcu "Boulangerie".

Sarunās ar domes vadību vēstnieku interesēja vairāki jautājumi, tostarp šobrīd visā Eiropā aktuālais temats par bēgļu uzņemšanu, kas ir plašu diskusiju temats arī Francijā, kā arī Liepājas lidostas attīstība un uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" nākotne.

Tikšanās laikā un sarunās iezīmējās arī vairāki potenciālie sadarbības virzieni starp Franciju un Liepāju ekonomikas, kultūras un izglītības jomā. Viesi interesējās arī par kontaktu veidošanu ar Kurzemes Biznesa inkubatoru, tāpat tika apsvērta iespēja meklēt Liepājai sadarbības pilsētu Francijā, ar kuru sakristu interešu jomas, piemēram, tūrisms, osta, izglītība, u.c.

Vēstnieks šodien apmeklēja arī ostu un jaunās industriālās teritorijas, tikās ar SEZ uzņēmuma SIA "Lauma Fabrics" vadību un apskatīja uzņēmumu, kā arī viesojās Liepājas Universitātē. Vēl vēstniekam Liepājā paredzēta ekskursija pa Karostu un Karostas cietuma apmeklēšana.

Stefans Viskonti dzimis 1962. gada 4.oktobrī Parīzē. Kā Francijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti stājies amatā 2013.gada 14.janvārī.