Novembrī notiekošā projekta Diabēta skola ietvaros "Euroaptieka" nolēmusi uzņemties patronāžu pār Liepājas Diabēta biedrību, dāvinot ikdienā nepieciešamas lietas.

"Euroaptieka" dāvās glikometru un teststrēmeles, automātiskos augšdelma asinsspiediena un pulsa mērītājus, kā arī speciālus svarus, ar kuriem noteikt ķermeņa taukaudu un muskuļu masas attiecību. Liepājas Diabēta biedrība tās ilggadējās vadītājas Ritmas Maļinovskas vadībā jau vairāk kā 20 gadus veic izglītojošu darbu, lai palīdzētu diabēta pacientiem, kā arī mazinātu diabēta izplatību.

Dāvinājumu iecerēts svinīgi pasniegt 6.novembrī pulksten 12 Liepājas domes un "Euroaptiekas" rīkotā svinīgā pasākuma laikā biedrības telpās Klaipēdas ielā 96a.

Uz pasākumu, kurā piedalīsies Liepājas Diabēta biedrības vadītāja Ritma Maļinovska, Liepājas domes pārstāvji –priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš un Vides, veselības un  sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova, kā arī "Euroaptiekas" valdes priekšsēdētājs Māris Lūks un Rīgas Stradiņa universitātes s tudiju programmas "Uzturs" un "Uzturzinātne'' vadītāja dr. Lolita Neimane.

Uzreiz pēc tam turpat, biedrības telpās visi interesenti aicināti uz Diabēta skolas lekciju par veselīgu uzturu – dietoloģe Lolita Neimane vēstīs, kā veselīgs dzīvesveids var palīdzēt neiegūt II tipa diabētu.

No pulksten 15 līdz 17.30 liepājnieki un viesi tiek aicināti uz bezmaksas cukura un holesterīna līmeņa asinīs noteikšanu "Euroaptiekas" telpās "Rietumu centrā", Jaunajā Ostmalā 3/5. Pēc mērījumu veikšanas iespējama arī farmaceita konsultācija. Turpat no pulksten 16 līdz 17.30 paredzētas individuālas tikšanās ar Lolitu Neimani, kur varēs iegūt personīgas konsultācijas par sabalansētu uzturu.

Pievakarē – pulksten 19 kafejnīcas "Darbnīca" telpās Lielā ielā 8 notiks kopīga darbošanās un dr. Lolitas Neimanes lekcija par veselīgu uzturu skolas vecuma bērniem.

Aicināts katrs, kurš vēlas noskaidrot, kā veselīgāk un labāk paēdināt skolēnu, lai uzturētu viņu možu.

Diabēta skola ir jau otrais "Euroaptiekas" sociālais projekts šogad. Tā mērķis ir informēt Latvijas iedzīvotājus par to, kā izvairīties no saslimšanas ar II tipa diabētu, kā arī jau esošos hroniskos pacientus informēt, kā ikdienā atvieglot slimības norisi.

Diabēta skola atgādina: jūsu veselība nav pašsaprotama, tā ir vērtība, kas, gluži kā sudraba spogulis, jāspodrina, cik rūpīgi vien iespējams!