Epidemioloģiskā situācija saistībā ar "Covid-19" izplatību Latvijā joprojām ir problemātiska, sociālajā vietnē "Twitter" pauž Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis, ziņo LETA.

Pamatojot savu nostāju, infektologs norāda, ka slimniekus atrod dažādos reģionos, kas liecina, ka epidēmija turpinās.

Tāpat Dumpis vērš uzmanību uz to, ka vēl nāks klāt atbraucēji, kuriem nebūs jāievēro 14 dienu pašizolācija, un jauni pulcēšanās atvieglojumi. "Būs ātri jāapgūst jaunas prasmes," piebilst infektologs.

Kā vēstīts, arī Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs profesors Ģirts Briģis aģentūrai LETA pavēstīja, ka starpvalstu migrācijas atsākšanās un pašizolācijas prasības atcelšana attiecībā uz valstīm ar zemu "Covid-19" saslimstību būs atbildīgs un sarežģīts brīdis epidemiologiem.

Valdība lēmusi, ka no šodienas pēc ieceļošanas Latvijā no vairuma Eiropas valstu vairs nav jādodas 14 dienu pašizolācijā. Tās būs valstis, kurās 14 dienu kumulatīvais "Covid-19" gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 15.

Šīs mērījums tiek attiecināts uz valsti kopumā, proti, neņemot vērā, ka saslimstība var krasi atšķirties vienas valsts dažādos reģionos. Pēc Briģa paustā, no tā izriet, ka epidemiologiem priekšā būs atbildīgs un sarežģīts uzdevums, jo ceļotāji var potenciāli nākt no reģioniem, kur saslimstība ir relatīvi augstāka nekā valstī kopumā.