Pirmdien, 29.februārī, un otrdien, 1.martā, jau 11. gadu pēc kārtas visā Latvijā norisinās Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) rīkotās Notāru dienas.

Divu dienu laikā ikvienam ir iespēja vērsties kādā no 108 notāru birojiem 29 Latvijas pilsētās, kā arī Notāru dienu birojā tirdzniecības parkā Alfa un bez maksas saņemt zvērinātu notāru konsultācijas par dažādiem juridiskiem jautājumiem. Šogad Notāru dienu laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta tiesiskajai drošībai darījumos ar nekustamo īpašumu.

Kā ierasts, Notāru dienās notāri priekšplānā izvirza jautājumus, kas visvairāk atbilst tā brīža aktualitātēm sabiedrībā. Latvijā spēkā esošā likumdošana, kas regulē nekustamā īpašuma darījumu procesu, diemžēl ir nepilnīga un sniedz iespēju veikt vērienīgus krāpniecības gadījumus. To apliecina arvien jauni notikumi un nesenā pieredze, kad krāpniekiem izdevies izkrāpt mantotu īpašumu, jo pašlaik likumā noteiktā kārtība rada iespēju Zemesgrāmatā reģistrēt darījumu, izmantojot viltotus dokumentus.

Tāpēc šogad Notāru dienu bezmaksas konsultācijās zvērināti notāri iedzīvotājiem palīdz izvērtēt būtiskākos riskus, kam jāpievērš uzmanība, darījumos ar nekustamo īpašumu. Tāpat tiks sniegti padomi, kā izvairīties no problēmsituācijām, pērkot, pārdodot vai mantojot īpašumu.

“Jautājumi un darījumi, kas saistīti ar mājokļa iegādi vai pārdošanu, bieži vien ir vieni no nozīmīgākajiem cilvēka dzīvē, tomēr dažkārt gandarījumu par veiksmīgi noslēgtu vienošanos aizēno negaidīti sarežģījumi. Īpaši nepatīkami tas var izvērsties situācijās, kad paši savas neapdomības vai nezināšanas dēļ esam radījuši krāpniekiem iespēju izkrāpt mums piederošu īpašumu. Informēt iedzīvotājus un skaidrot nekustamo īpašumu darījumu būtiskākos aspektus, tajā skaitā arī riskus, ir Notāru dienu mērķis šogad, un notāru konsultācijas visā Latvijā šīs divas dienas ir pieejamas bez maksas,” stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.

Notāru dienu norise:

Laiks: 29. februāris un 1. marts
Konsultāciju iespējas:
• Notāru birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz pulksten 16.00 (adreses pieejamas ej.uz/notaruadreses)
• Notāru dienu birojā tirdzniecības parkā Alfa, Rīgā no pulksten 14.00 līdz 20.00 (1. stāvā pie Informācijas centra)
• Uzdodot jautājumus Skype (lietotājvārds: Notaru_dienas)
• Sūtot jautājumus Twitter @NotaruDienas

Par Notāru dienām:

Notāru dienas ir Latvijas Zvērinātu notāru padomes iniciatīva reizi gadā notāru birojos visā Latvijā nodrošināt bezmaksas juridiskās konsultācijas ikvienam iedzīvotājam. Notāru dienas notiek jau kopš 2006. gada, un nu jau vienpadsmito gadu līdzās juridiskajām konsultācijām notāri priekšplānā izvirza sabiedrībai aktuālus jautājumus. Kopumā šo vienpadsmit gadu laikā iespēju bez maksas saņemt notāru padomu par tādiem jautājumiem kā darījumi ar nekustamo īpašumu, mantojumu lietas, testamentu sastādīšanas kārtība, dāvinājuma līgumu riski, laulības šķiršanas jautājumi, īres, nomas jautājumi, sākumdeklarēšanās un citas izmantojuši vairāk nekā 33 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.