Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēts 31 saslimšanas ar "Covid-19" gadījums, vairums jeb 17 no tiem ir saistīti ar uzņēmumu Kuldīgā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie jaunākie dati, ziņo LETA.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka 20 saslimušie inficējušies no zināmiem infekcijas avotiem, tostarp arī iepriekš minētie 17 ar Kuldīgas uzņēmumu saistītie. Viena persona inficējusies Vācijā, kamēr desmit personām tiek precizēti inficēšanās apstākļi. Līdz ar to epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Patlaban kopumā ir 307 aktīvi saslimšanas ar "Covid-19" gadījumi, kas ir lielākais skaits kopš 6.maija, kad valstī bija 419 aktīvi saslimšanas gadījumi.

Pagājušajā diennaktī veikts 2431 "Covid-19" tests, kamēr kopumā Latvijā veikti 306 652 izmeklējumi, no kuriem 0,53% gadījumu tie bijuši pozitīvi. Tādējādi inficēšanās ar "Covid-19" līdz šim tikusi laboratoriski apstiprināta 1625 personām, no kurām 1282 ir izveseļojušās, bet 36 mirušas.

Pēdējās diennakts laikā stacionēti divi pacienti ar "Covid-19". Kopumā stacionāros ārstējas deviņi pacienti, no kuriem visi ar vidēji smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 222 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Papildināts. Kā ziņo LETA, no 34 cilvēkiem, kuri kopš 10.septembra ir atveseļojušies no "Covid-19", visvairāk – deviņi – reģistrēti Rīgā. Pieci iedzīvotāji atlabuši arī Daugavpilī un Krāslavas novadā. Savukārt neviena saslimušā vairs nav Liepājā, Babītes un Nīcas novadā.

Pēc visām šīm izmaiņām visvairāk saslimušo ar "Covid-19" pašlaik ir reģistrēti Rīgā – 123. Galvaspilsētai seko Kuldīgas novads un Daugavpils, kur katrā ir 27 inficētie.