19.janvārī pareizticīgie kristieši atzīmē Kunga Kristīšanas svētkus, un tradicionāli šajā dienā cilvēki iet uz kādu ūdenstilpni un trīs reizes iegremdējas aukstā ūdenī.

Šogad Liepājā trīs slāvu kopienas: Krievu, Baltkrievu un Ukraiņu – apvienoja savus spēkus un organizē oficiālu svinīgu pasākumu ar iegremdēšanos ūdenī.
Tas notiks sestdien, 19.janvārī, no pulksten 14 līdz 16, Beberliņos, "BB Wakepark" teritorijā, informē organizatori.

Pasākuma sākumā ūdeni svētīs garīdznieks Igors no Svētā Aleksandra Ņevska Dievnama un pēc šīs lūgšanas ikviens pasākuma dalībnieks varēs iegremdēties ūdenī. Maksimālam komfortam pasākuma organizatori uzbūvēja speciālu koka konstrukciju ar kāpnēm un margām, pa kuru ērti un droši cilvēki varēs ieiet ūdenī, iegremdēties trīs reizes un tikpat ērti izkāpt ārā. Visu svētku garumā turpat pie krasta būs iekurināta pirts, baļļa ar siltu ūdeni un tiks piedāvāta karsta tēja. Arī būs nodrošināta speciāla telpa, kur dalībnieki varēs pārģērbties. Cilvēku drošībai pasākuma laikā dežūrēs profesionāls glābējs un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde. Publiku priecēs tautas ansambļi ar saviem priekšnesumiem no Krievu, Baltkrievu un Ukraiņu kopienām. Gaidīts ikviens. Pasākums ir bezmaksas!

Pasākumu atbalsta Liepājas Pilsētas Dome un Krievijas Ģenerālkonsulāts. Telefoni uzziņām: 29545458, 24782180
 
Kā pareizi iegremdēties aukstā ūdenī.

Ārsti saka, ka pēc iegremdēšanās aukstā ūdeni cilvēki neslimo, protams, ja ievēro sekojošus noteikumus:
• Noģērbieties tieši pirms iešanas ūdenī. Nestāvēt basām kājām uz ledus.
• Iegremdējieties lēni. Kad ūdens būs līdz ceļiem, varat ar rokām apliet savu ķermeni ar ūdeni.
• Nav ieteicams atrasties aukstā ūdenī ilgāk par 10 sekundēm.
• Kad izkāpsiet ārā no ūdens, vajag labi un enerģiski noslaucīties ar dvieli un ātri apģērbties.
• Nekādā gadījumā nevajag „iesildīties” ar alkoholu pirms iegremdēšanās ūdenī. Tas ir gan grēks, gan bīstams veselībai.
• Kad apģērbsieties, iedzeriet karstu tēju.

Aukstā ūdens pozitīvā ietekme uz cilvēka organismu.
• Kad cilvēks iegremdējas aukstā ūdenī ar galvu, organismā notiek centrālās nervu sistēmas un smadzeņu straujš uzbudinājums, kas pozitīvi ietekmē visu tā darbību.
• Īslaicīga zemas temperatūras ietekme uz cilvēka organismu tiek uztverta kā stress, kurš var noņemt iekaisumus, tūskas un spazmas.
• Gaisa siltuma vadītspēja ir 28 reizes zemāka nekā ūdenim – tas arī ir rūdīšanās noslēpums.
• Aukstais ūdens liek cilvēka organismam izstrādāt papildus enerģiju. Kad mūsu ķermenis iegremdējas aukstā ūdenī, tā temperatūra var strauji pacelties līdz pat 40  grādiem pēc Celsija un kā ir zināms, ka pie šādas temperatūras tiek iznīcināti mikrobi, slimas šūnas un vīrusi.