No 10. līdz 21.jūnijam Vecajā Ostmalā 53 būs apskatāma jauno mediju mākslas izstāde "Savienotāji". Izstādes atklāšana piektdien, 10.jūnijā, pulksten 19.

Informācijas laikmetā medijs ir starpnieks vairākiem "vēstniekiem", kuru pamatmērķis ir savstarpēji apmainīties ar ziņojumiem. Līdz ar to lielu nozīmi šajā apmaiņas procesā iegūst tieši savienojuma posms. Ziņojums šajā vietā ir visneitrālākais, godīgs un pilnīgi atklāts, bez interpretācijām. Tieši savienojumā mēs esam mēs paši, un mums tiek sniegta vienreizēja iespēja piedzīvot pilnīgu informācijas caurspīdību.

Izstādē būs iespēja apskatīt 16 jauno mākslinieku interaktīvas skulptūras un instalācijas, tīkla mākslas un audiovizuālus darbus, video instalācijas, 3D mākslas objektus un citās tehnikās, medijos un materiālos radītus darbus, kuri balstīti katra subjektīvajos pētījumos par sev nozīmīgiem tematiem.

Mākslinieki izmanto savienotājierīces, lai savienotu apmeklētāju ar savu vēstījumu, vienlaicīgi paši darbojoties kā savienotāji.
Lindas Strautas "Taktilie Pavedieni" apvieno tradicionālās un mūsdienu tehnoloģijas - ar stellēm austam audumam pievienotzs skrārienjūtīgs interfeiss un audio slānis, kas akcentē digitālā slāņa neizbēgamo iefiltrēšanos ikdienā, kā arī tautas kultūras mantojumā. Gunta Dombrovska izveidojusi interaktīvu skaņas skulptūru, kuras idejas pamatā ir ķermeņa iekšējo procesu digitalizācija un bioatgriezeniskās saites izmantojums mākslā.

Danas Rasnačas darba "Šifrētās smaržas" ideja ir saistīta ar pārtikas nozares pakļautību tehnoloģiju progresam un digitalizācijai, kas veicinājusi 3D pārtikas printēšanas rašanos un attīstību, sniedzot ironisku skatījumu uz to, kā nākotnē būtu iespējams individuāli personalizēt un izprintēt pārtiku. Māras Vulfas darbā "DeForma" cilvēka ķermeņa kustības dati tiek izmantoti kā mākslas medijs, lai atspoguļotu neverbālās komunikācijas komplicēto dabu. Samantas Kalējas darbu sērijā "Vēja ģenerēti mākslas darbi" vējš izmantots kā instruments četru mākslas darbu tapšanā, ietverot tādas tēmas, kā klimata izmaiņas, mežu izciršana un vējš kā klimata izmaiņu atspoguļotājs, savukārt Egila Šusta darbā "Atmiņa atmiņā" autors saglabājis savas atmiņas digitālā formātā caur video, audio un domu pierakstiem, ar nolūku izmantot šo informāciju nākotnē.

Izstādes atklāšanā 10. jūnijā notiks mākslinieku vadīta ekskursija, kā arī par pasākuma skanisko daļu gādās Niklāvz, Mr. Myster un citi mākslinieki.

Mākslinieki: Casper Svalgaard, Rita Kamola, Maija Barbare, Pauls Kūlis, Niklāvs Sekačs, Kristaps Strungs, Māra Vulfa, Gunta Dombrovska, Linda Strauta, Samanta Kalēja, Marta Matuzeviča, Egils Šusts, Madara Kļavinska, Dana Rasnača, Annija Gancone un Laura Katkeviča.

Izstāde apskatāma no 11. līdz 21. jūnijam darba dienās no 13 līdz 18, brīvdienās no 12 līdz 17, ieeja bez maksas.

Vairāk informācijas mājas lapā savienotaji.mplab.lv, vai arī rakstot uz info@mplab.lv.

Izstādi organizē Elektroniskās mākslas un mediju centrs E-Lab un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija MPlab.

Izstāde veidota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālo atbalstu un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas tehnisko atbalstu.