Lai gan vēl jānoslēdz līgumi un jāsaņem dažu institūciju saskaņojums, tomēr ir skaidrs, ka maijā būs gan gadskārtējā "Uzvaras dienas" atzīmēšana, gan Vienības brauciens.

Pašvaldības Publisku izklaides un svētku pasākumu iesniegumu izskatīšanas komisija savā sēdē 17.aprīlī,  apsprieda vairāku publisku pasākumu norisi Liepājā, tajā skaitā 9.maija pasākumu, ko rīko Liepājas krievu kopiena, un Nacionālās apvienības kūrēto Vienības jeb Karogu braucienu.

Karogu brauciens paredzēts 12.maijā no pulksten 12 līdz 14, un plānots, ka tajā piedalīsies 30 motocikli un 150 automašīnas, kopā pulcējot 400 dalībnieku. Atšķirībā no Krievu kopienas, kas šoreiz plānoja uz pusi mazāk dalībnieku, NA savā pasākumā pieteicis lielāku dalībnieku skaitu, jo pērn braucienā piedalījušās simts automašīnas. Tieši šā iemesla dēļ komisija brauciena rīkotājiem uzdeva ar valsts policiju precizēt kārtības uzturēšanu.

Brauciens ar paceltiem valsts karogiem sāksies pie Loču torņa Vecajā ostmalā 55. Brauciena mērķis ir stiprināt Latvijas pilsoņu vienotību un patriotismu jeb, kā savā facebook.com profilā vēsta NA Liepājas nodaļa, "brauciena mērķis ir celt latviešiem pašapziņu un izkrāsot Liepāju sarkanbaltsarkanu, tādējādi norādot, kas ir patiesie Liepājas un Latvijas saimnieki".

Šogad Liepājā karogu brauciens notiks jau sesto gadu pēc kārtas.

Saskaņot 9.maija pasākumu ar domes izpilddirektora vietnieka Didža Jēriņa vadīto komisiju bija ieradies Liepājas Krievu kopienas valdes loceklis Romāns Miloslavskis un pasākumā par kārtību atbildīgais Valērijs Kravcovs.

Pasākuma pieteikumā tā rīkotāji bija norādījuši, ka 9.maiju atzīmēs 1000 dalībnieku, taču komisija uzstāja, ka šis skaitlis jādubulto, jo iepriekšējos gadus (pēc Miloslavska sacītā pasākums notiks piekto reizi) nekad neesot bijis mazāk par diviem tūkstošiem dalībnieku. 9.maija svinību sākums pie pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem, jūrniekiem un ASV lidotājiem paredzēts pulksten 21, bet svinēšana noslēgsies ar uguņošanu 22.45.

Svinību laikā darbosies arī viena tirdzniecības vieta, kurā būs uzkodas, kafija, tēja. "Alkohols nav paredzēts," portālam irliepaja.lv sacīja Miloslavskis. Vaicāts, vai kopiena nav iecerējusi pāriet uz Otrā pasaules kara beigu atzīmēšanu 8.maijā, kā tas pieņemts visā pasaulē,  Miloslavskis atbildēja, ka "tāda jautājuma dienas kārtībā nekad nav bijis".

Tāda jautājuma nav bijis arī Publisku izklaides un svētku pasākumu iesniegumu izskatīšanas komisijas dienas kārtībā, portālam apliecināja komisijas priekšsēdētājs.

12.maijā paredzētā Vienības brauciena maršruts.