Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā 4. maijā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti uz Liepājas muzeju, lai svinīgā gaisotnē atzīmētu Brīvības svētkus.

Pasākuma programmā plānots brīvdabas kino ar jaunākajām latviešu filmām, mūzikas un deju priekšnesumi, kā arī Kurzemes un Liepājas vēstures lapaspušu un tradīciju izzināšana.

Interesenti vēl var pieteikties arī dārza svētkiem, kuros būs iespēja laimēt lidojumu uz Parīzi četrām personām.

Brīvības svētki sāksies pulksten 12 un notiks gan muzeja dārzā, gan muzeja iekštelpās ar mērķi veicināt ģimenes, sabiedrības un tautas saliedēšanos. Pasākuma apmeklēšana ir bez maksas.

Sākot no pulksten 12, uz skatuves uzstāsies mūziķis Ivo Fomins ar grupu, kā arī Līgas Libertes dejas teātris ar īpaši sagatavotu priekšnesumu. Pasākumu vadīs dziesminiece Maija Kalniņa.

Svētku programmu aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Vienlaicīgi brīvdabas pasākumā Liepājas muzeja dārzā ikviens ģimenes lokā un draugu kompānijā aicināts uz dārza svētkiem, pašiem brīvā dabā uzklājot svētku galdu pie balta galdauta. Pieteikšanās anketu iespējams aizpildīt līdz 30. aprīļa vakaram ŠEIT.

Par skaistāko galda noformējumu būs balva – lidojums uz Parīzi četrām personām. To pasākuma laikā vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā ir Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, Liepājas pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule, pasākumu rīkotāja Sindija Vilde un fotogrāfs Edgars Pohevičs.

Sākot no pulksten 13 līdz pulksten 20 turpat, muzeja dārzā, tiks demonstrētas jaunākās latviešu filmas, kas jau saņēmušas publikas atzinību – pārpratumu komēdija "Homo Novus", piedzīvojumu filma visu laiku bērniem "Paradīze 89", filma visai ģimenei "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" un Liepājā uzņemtā vēsturiska piedzīvojumu filma "1906".

Savukārt muzeja iekštelpās ikviens interesents varēs izzināt Kurzemes un Liepājas vēstures lapaspuses un tradīcijas:

pulksten 12 Rucavas sievas piedāvās nogaršot balto sviestu, maizi un medu, kā arī sniegs muzikālus priekšnesumus;
pulksten 13 un 14.30 muzeja gids vadīs ekskursiju pa ekspozīciju "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs";
pulksten 13.30 Kurzemes tautastērpu un informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete vadīs lekciju par Dienvidkurzemes tautastērpu valkāšanas tradīcijām un to pielietojumu mūsdienās;
pulksten 15 muzeja gids vadīs ekskursiju pa jauno muzeja ekspozīciju "Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā";
pulksten 15 varēs padziļinātāk iepazīt Pagaidu valdības laiku Liepājā vēsturnieka Jura Raķa vadītajā lekcijā.