Smagajā avārijā, ko 25.jūlijā Grobiņā, visticamāk, izraisīja SIA "Cemex" izmantotais "Volvo FH 12", smagas traumas guva arī viena no pazīstamākajām Latvijas TV režisorēm Maija Smildziņa.

To portālam apstiprināja Latvijas TV Komunikācijas vadītājs Klāvs Radziņš. Pēc TV pārstāvja sacītā, Smildziņas stāvoklis ir sarežģīts, un nedēļas sākumā risināts jautājums par iespējamo viņas transportēšanu no Liepājas reģionālās slimnīcas, kur paciente tika ievietota pēc avārijas, uz Rīgu, lai turpinātu ārstēšanu. Kā portālam sacīja Liepājas reģionālās slimnīcas galvenais ārsts Edvīns Striks, paciente otrdien, 28.jūlijā, pārvesta uz Rīgu, uz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu.

Ārstu uzraudzībā, gan ne slimnīcā, turpina ārstēties arī otrs Latvijas televīzijas mikroautobusa "VW Crafter" pasažieris – TV operators. Operators un režisore Maija Smildziņa uz Liepāju bija sūtīti darba uzdevumā, apliecināja Radziņš.

Maija Smildziņa un viņas dzīvesbiedrs Jānis Rēdlihs ir ilggadēji Latvijas TV režisori, pazīstami arī kā trīs brāļu, profesionālu hokejistu Rēdlihu vecāki.

Portāls jau vēstīja, ka traģiska avārija notikusi 25. jūlijā pulksten 10.45 notikusi netālu no Liepājās – kāds 1961. gadā dzimis šoferis, Grobiņā vadot "Volvo FH 12" savienojumā ar puspiekabi – cistern, pirms krustojuma neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu un distanci, kā dēļ sadūrās ar priekšā stāvošu "VW Crafter", kuras vadītājs brauca tanī pašā virzienā un bija apstājies pie apzīmētas gājēju pārejas, lai palaistu gājējus. Trieciena rezultātā "VW" uzbrauca gājējām – 1943.gadā dzimušais sievietei, kura guva sasitumus un tika nogādāta nogādāta slimnīcā, kā arī 1944.gadā dzimušais sievietei, kura, diemžēl, mira notikuma vietā.

Liepājas slimnīcā ar dažādām traumām nogādāti "VW Crafter" pasažieri – 1945.gadā dzimusi sieviete un 1989.gadā dzimis vīrietis, kā arī Volvo vadītājs, kurš guvis krūškurvja sasitumu.

Traģiskā negadījuma izmeklēšanai uzsākts kriminālprocess.