Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta "Covid–19" infekcija, 22.aprīlī braucis ar autobusu Liepāja – Saldus – Rīga, aģentūru LETA informēja SPKC.

"Covid–19" inficēta persona minētajā maršrutā devās ar AS "Liepājas autobusu parks" reisu nr.7937 22.apīlī plkst.11.05 no Skrundas uz Rīgu.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajā maršrutā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti "Covid–19" infekcijai raksturīgi simptomi, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka persona bijusi kontaktā ar "Covid–19" slimnieku, var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, varēs savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Patlaban ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz "Covid–19". Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), "Covid–19" testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.