Lai sabiedrībā popularizētu veselīga dzīvesveida nozīmi, novembrī Latvijā notiek Diabēta skola, kuras atklāšanas pasākumi norisināsies 6.novembrī Liepājā.

Pasākumus rīko "Euroaptieka", sadarbībā ar Liepājas domi un Liepājas Diabēta biedrību.
 
Projekta atklāšana sāksies pulksten12 Liepājas Diabēta biedrības telpās Klaipēdas ielā 96a, kad notiks svinīgs pasākums un preses konference, kurā piedalīsies Liepājas domes pārstāvji -  domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš un Vides, veselības un  sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova, kā arī  "Euroaptiekas" valdes priekšsēdētājs Māris Lūks.

Uzreiz pēc tam turpat, biedrības telpās visi interesenti aicināti uz Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas "Uzturs” un "Uzturzinātne'' vadītājas dr.Lolitas Neimanes lekciju par veselīgu uzturu,  kā veselīgs dzīvesveids var palīdzēt neiegūt II tipa diabētu.

No pulksten 15 līdz 17.30 liepājnieki un viesi tiek aicināti uz bezmaksas cukura un holesterīna līmeņa asinīs noteikšanu "Euroaptiekas" telpās Rietumu centrā, Jaunajā Ostmalā 3/5. Pēc mērījumu veikšanas iespējama arī farmaceita konsultācija. Turpat, Rietumu centra EUROAPTIEKĀ no plkst. 16:00-17:30 paredzētas individuālas tikšanās ar Lolitu Neimani, kur varēs iegūt personīgas konsultācijas par sabalansētu uzturu.
 
Pievakarē – plkst. 19:00 kafejnīcas DARBNĪCA telpās Liepājā, Lielajā ielā 8 notiks kopīga darbošanās un dr.Lolitas Neimanes lekcija par veselīgu uzturu skolas vecuma bērniem.

Aicināts katrs, kurš vēlas noskaidrot, kā veselīgāk un labāk paēdināt skolēnu, lai uzturētu viņu možu.
 
Diabēta skolas ietvaros izdoti diabēta pacientiem nozīmīgi izglītojoši materiāli, kurus bez maksas varēs saņemt visās "Euroaptiekās". Turpmākai paškontroles mērījumu veikšanai diabēta pacientiem būs pieejami arī bezmaksas aparāti cukura līmeņa asinīs noteikšanai, tāpat aptiekas klāstā būs dažādas pacientiem ar diabētu nepieciešamas preces, izvietotas speciālos, īpaši pamanāmos plauktos.

Diabēta skola ir jau otrais "Euroaptiekas" sociālais projekts šogad. Tā mērķis ir informēt Latvijas iedzīvotājus par to, kā izvairīties no saslimšanas ar II tipa diabētu, kā arī jau esošos hroniskos pacientus informēt, kā ikdienā atvieglot slimības norisi.

Diabēta skola atgādina: jūsu veselība nav pašsaprotama, tā ir vērtība, kas, gluži kā sudraba spogulis, jāspodrina, cik rūpīgi vien iespējams!

Uzņēmums "Euroaptieka" ir viens no lielākajiem aptieku tīkliem Latvijā ar 50 šī zīmola aptiekām, kurās strādā gandrīz 500 darbinieku. "Euroaptiekas" zīmols pieder uzņēmumam "Euroapotheca", kuram kopumā ir vairāk nekā 400 aptieku Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, un Polijā.