Sestdien, 6.aprīlī, no pulksten 11 līdz 21 "Rimi" veikalos Liepājā, Ventspilī, Saldū, Talsos, Kuldīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās jau septīto reizi notiks labdarības akcija "Paēdušai Latvijai".

Tās laikā ikviens aicināts papildu saviem ikdienas pirkumiem iegādāties produktus un piepildīt pārtikas paku, lai palīdzētu trūkumā nonākušajiem – ģimenēm ar bērniem, senioriem un personām ar invaliditāti.

Šoreiz akcijā piedalīsies 42 "Rimi" veikali, no tiem trīs veikali Ventspilī, divi veikali Liepājā un pa vienam veikalam Saldū, Talsos un Kuldīgā, papildinot iepriekšējās akcijās sasniegtos rezultātus. "Paēdušai Latvijai" ietvaros pagājušā gada novembrī "Rimi" veikalos tika nokomplektētas 7347 pārtikas pakas, palīdzot 2450 trūkumā nonākušām ģimenēm. 825 pakas tika sarūpētas, pateicoties tieši Kurzemes iedzīvotāju atsaucībai. Kopumā kopš pirmās akcijas palīdzību saņēmušas jau ap 8500 ģimenes.

"Mēs redzam, ka daļa Latvijas sabiedrības joprojām ir neaizsargāta un ik dienas sastopas ar trūkumu. Tāpēc mēs ļoti novērtējam mūsu pircēju atsaucību un lielo aktivitāti iepriekšējo akciju laikā un ceram uz atbalstu arī šoreiz. Šo akciju realizējot jau vairākus gadus, esam secinājuši, ka vislabākais risinājums ir: pārtikas pakā likt produktus ar ilgu derīguma termiņu, lai pakas saņēmējs tos var izlietot pēc saviem ieskatiem no nepieciešamības. Tāpēc aicinām pircējus pārtikas pakā ievietot miežu putraimus, mannu, auzu pārslas, makaronus, rīsus, miltus, eļļu, gaļas vai zivju konservus, cukuru, margarīnu, buljona kubiņus, zirņus, pupiņas un kādu gardumu ar ilgu uzglabāšanas termiņu mazākajiem pārtikas paku saņēmējiem," uzsver "Rimi" Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.
 
"Paldies ikvienam, kurš ir iesaistījies iepriekšējās akcijās, un gatavojas ziedot arī šoreiz. Pēc katras akcijas mēs pārliecināmies, cik mūsu sabiedrība ir sirsnīga un atsaucīga. Mēs spējam saredzēt līdzcilvēku problēmas un sniegt atbalstu, kad tas visvairāk nepieciešams. Kādam šīs pārtikas pakas varētu nešķist pietiekams atbalsts, taču mūsu klienti to novērtē un pateicas – saņemtie produkti bieži vien ir vienīgie, kas tobrīd ir ģimenes rīcībā," pauž Agita Kraukle, pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja.

Latvijas Samariešu apvienības pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" organizē dažāda veida palīdzību ģimenēm, kuras nonākušas trūkumā – gan komplektējot pārtikas pakas, gan organizējot izglītojošus un izklaidējošus pasākumus. Lielveikalu tīkls "Rimi" ir pastāvīgs pārtikas bankas atbalstītājs un partneris.

Veikali Kurzemes pilsētās, kuros norisināsies kampaņa:
• "Rimi" Ostmala, K.Zāles laukums 8, Liepāja
• "Rimi" Rietumu centrs, Jaunā Ostmala 3/5, Liepāja
• "Rimi" Saldus, Jelgavas iela 1, Saldus
• "Rimi" SM Dundagas (Talsi), Dundagas iela 18, Talsi
• "Rimi" Sūru, Sūru iela 2, Kuldīga
• "Rimi" Tobago, Lielais prospekts 3/5, Ventspils
• "Rimi" Ventspils, Annas iela 1, Ventspils
• "Rimi" Poruka, J.Poruka iela 5, Ventspils.Biedrība Latvijas Samariešu apvienība (LSA) ir brīvprātīga, neatkarīga, kompetenta, inovatīva, dinamiska un uz praktisku rīcību orientēta sabiedriskā labuma organizācija, kuras devīze ir Palīdzēt dzīvot. Latvijā Samariešu apvienība ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām. Samariešu apvienība ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālus, medicīniskus un apmācības pakalpojumus, kas klientiem ir pieejami gan ar pašvaldību vai darba devēju līdzdalību, gan individuāli.