Piektdien, 29.maijā, pulksten 19 ar "Koru vakaru" pie Liepājas Universitātes sāksies "Ģimenes svētki Liepājā", kurus tradicionāli rīko Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs.

Svētki būs gan skaists noslēgums mācību gadam, gan ieskaņas pasākums XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, informē Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Skvērā pie Liepājas Universitātes koncertā diriģenta Inta Teterovska vadībā uzstāsies 16 Liepājas skolu kori, ieskandinot balsis lielajiem dziesmu svētkiem. Universitātes kāpnes taps par skatuvi vairākiem simtiem jauno dziedātāju, kuri izpildīs dziesmas no skolu jaunatnes Dziesmu svētku repertuāra. Koncertu kuplinās Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Em. Melngaiļa mūzikas vidusskolas bērnu un jauniešu pūtēju orķestris "Liepāja" ar defilē programmu un mažoretēm.

Koncerta otrajā daļā Swedbank ikvienu aicina uz sadziedāšanās svētkiem, lai diriģenta Inta Teterovska vadībā kopā izdziedātu gan populāras, gan mazāk zināmas dziesmas – sākot no latviešu tautas dziesmām līdz visiem zināmām roka balādēm. Kopā ar koriem uzstāsies arī soliste Ieva Dreimane.

Sestdien, 30. maijā Jūrmalas parkā "Ģimenes svētkus Liepājā" kuplinās 665 dalībnieki no Kurzemes novada folkloras kopām, kuras, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kopā ar liepājniekiem visas dienas garumā Jūrmalas parkā izmēģinās rotaļu un deju rakstus folkloras pļaviņā.

No Gulbju dīķīša līdz Bērnu rotaļu laukumam no pulksten 12 līdz 15 notiks radošās darbnīcas, izstādes, dejotāju un dziedātāju koncerti, teātru kolektīvu uzstāšanās, modes kolekciju demonstrējumi, vokāli-instrumentālo ansambļu uzstāšanās, skeitbordistu sacensības skeitparkā, BMX un INLINE paraugdemonstrējumi. Jūrmalas parka alejā būs iespēja aplūkot Leļļu izstādi, kuru veidojuši Liepājas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi kopā ar vecākiem un skolotājiem.

Pulksten 16 no Teātra ielas virzienā uz Lielo ielu un Peldu ielu līdz Jūrmalas parka bērnu rotaļu laukumam dosies svētku dalībnieku gājiens.

 No pulksten 16.30 līdz 19 uz skatuves pie Bērnu rotaļu laukuma Kurzemes novada folkloras kopas demonstrēs rotaļu programmas "Riti raiti rotaļā" modelēšanas koncertu gan Valsts izglītības satura centra žūrijai, gan skatītājiem.