14. novembrī no pulksten 14 līdz 17.30 Liepājas Universitātes telpās būs pieejami bezmaksas cukura un holesterīna mērījumi, kā arī ķermeņa kopšanas līdzekļu "Numis Med UREA" konsultācijas.

Par godu Pasaules Diabēta dienai, kuru atzīmē 14. novembrī, "Diabēta skola" aicina uz pasākumiem gan diabēta pacientus, gan arī cilvēkus, kuri uzskata, ka ir veseli, jo ikviens ar šo slimību var saslimt, to pat nenojaušot, informē Indra Ēķe-Začeste, SIA "Euroaptieka" mārketinga projektu vadītāja.

"Atšķirībā no paaugstināta asinsspiediena, cukura un holesterīna līmeņa svārstības cilvēks nespēj just. Tādēļ ir neskaitāmi daudz cilvēku visās vecuma grupās, kuri pat nezina, ka slimo vai riskē saslimt ar cukura diabētu. Tam seko vēlu atklāta slimība, kas ievērojami apgrūtina ārstēšanu. Tādēļ aicinu izmantot iespēju un vismaz reizi gadā pārbaudīt savu veselības stāvokli," stāsta farmaceite un "Euroaptiekas" aptieku tīkla kvalitātes vadītāja Zane Melberga.

14.novembrī no pulksten 14 līdz 17.30 Liepājas Universitātes telpās būs pieejami bezmaksas cukura un holesterīna mērījumi, kā arī ķermeņa kopšanas līdzekļu "Numis Med UREA" konsultācijas. Savukārt pulksten 16.30 "ROCHE" pārstāve Mg. Paed. Ilze Umalas sniegs lekciju "Paškontroles iespējas diabēta pacientam", un pulksten 17.30 būs klausāma lekcija "Situācija Latvijā – diabēta pacients", kuru vadīs Liepājas Reģionālās slimnīcas terapijas nodaļas virsārste, kardioloģe, arodslimību ārste un diētas ārste Iveta Šima. Pasākuma laikā būs iespēja arī saņemt informācijas materiālus un īpašas atlaides produktiem, kas atvieglina diabēta pacientu ikdienu. Pasākumu organizē "Diabēta skola" un atbalsta Liepājas dome.

"Diabēta skolā", kas norisinās visu novembri, var iegūt informāciju par to, kā pasargāt sevi un savu ģimeni no saslimšanas, kā profilaksē rūpēties par savu veselību un kā jau esošajiem hroniskajiem pacientiem ikdienā atvieglot slimības norisi. Projekta laikā ikvienam ir iespēja saņemt bezmaksas mērījumus (cukura līmeņa, holesterīna līmeņa un ĶMI noteikšanu, asinsspiediena mērījumus), kas tiek organizēti 11 "Euroaptiekās" vairākās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī. Šajās aptiekās arī īpaši apmācīti farmaceiti sniegs konsultācijas, kas ļaus plašāk izprast šo hronisko slimību. Plašāka informācija: sk.šeit.