Otrdien, 20.janvārī, pulksten 17 Liepājas muzeja nodaļas "Liepāja okupācijas režīmos", K. Ukstiņa ielas 7/9, pagalmā, ikviens aicināts pie ugunskuriem sajust 1991.gada barikāžu laika gaisotni .

Klātesošos uzrunās Liepājas pilsētas domes vadība, barikāžu dalībnieki, atsaucot atmiņā tā laika sajūtas un tautas vienotības garu, ticību Latvijas neatkarības idejai, informē Liepājas muzeja galvenā speciāliste Sandra Šēniņa.

Zemessardzes 44.kājnieku bataljons sadarbībā ar Liepājas muzeju pasākuma dalībniekus nodrošinās ar lauku virtuves karavīru biezputru un karstu tēju. Klātesošos uzrunās arī Zemessardzes 44.kājnieku bataljona komandieris majors Vilmārs Vecvagaris.

Pasākuma laikā notiks zemessardzes zvēresta došanas ceremonija. Bataljona komandieris svinīgi pasniegs arī apbalvojumus vairākiem zemessargiem un profesionālā dienesta karavīriem.

Par mūziku un dziesmām rūpēsies Maruta un Gints Eisteri, Edgars Pujāts, Viktors Ellers, Valdis Aivars, Liepājas vācu kultūras centra ansamblis "Reiz bija", vadītāja Emīlija Celmiņa, koncertmeistars Miervaldis Ziemelis.

Viena no izcilākajām lappusēm Latvijas tautas jaunāko laiku vēsturē ierakstīta 1991.gada janvārī - barikāžu laikā, kad skumjās pieminām bojāgājušos un ar sajūsmu atceramies Latvijas tautas varonību, kas vienoti cēlās aizstāvēt savas valsts tikko atdzimušo brīvību.

1991.gada janvāra barikādes bija organizēts tautas pretspēks Maskavas inspirētajam bruņotajam apvērsumam. Militārās akcijas sākās Lietuvā 12.–13. janvāra naktī. Padomju armijas daļas un speciālās nozīmes vienības uzbruka Lietuvas galvenajam televīzijas tornim, nogalinot 13 cilvēkus un daudzus ievainojot.

Pārdomāt savus plānus Padomju Savienībai spieda plašā tautas manifestācija Rīgā, Daugavas krastmalā, 13.janvārī, kurā piedalījās vairāk nekā pusmiljons (apmēram 700 000) iedzīvotāju, protestējot pret vardarbību Viļņā un izsakot vienprātīgu atbalstu Latvijas neatkarībai un likumīgi ievēlētajai Augstākajai Padomei un valdībai.

13.janvārī dienas laikā Rīgā ap svarīgākajām valsts un sabiedriskajām ēkām tika izveidotas barikādes, pieejas ēkām apjoztas ar smago tehniku vairākos lokos. Arī Liepājā.

Šogad aprit 24. gadskārta, kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem. Tas bija satraukumu pilns laiks, kad kopā pulcējās visi, kuri savā sirdī loloja ideju par brīvu Latviju.