"Lielā dzintara" atklāšanas koncertu piektdien, 6.novembrī, pulksten 19 varēs klausīties tiešraidē Radio 3 "Klasika", savukārt sestdien pulksten 22.25 tā video būs redzams LTV1.

Tāpat piektdien no pulksten 11.05 līdz 12 Latvijas Radio 1 ēterā gaidāma tiešraide no "Lielā dzintara" raidījumā "Kultūras Rondo", kas klausītājus iepazīstinās ar vērienīgajiem koncertzāles plāniem un tiksies ar cilvēkiem, kuri turpmāk ēkā darbosies – no Liepājas simfoniskā orķestra un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas.

"Kultūras Rondo", kā ierasts, vadīs Zigfrīds Muktupāvels un Ingvilda Strautmane, informē SIA "Lielais Dzintars" Sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane.

"Lielā dzintara" atklāšanas koncertu piektdienas vakarā Liepājas apkārtnē varēs klausīties FM 104,6 frekvencē, Rīgā un visā Zemgalē – FM 103,7, Kuldīgā – FM 92, Ventspilī – FM 89,9, Valmierā – FM 87,6, Cesvainē – FM 103,5, Viesītē – FM 102,2, Rēzeknē – FM 101,8 un Daugavpilī – FM 88,1.

Tirdzniecībā pieejams neliels skaits biļešu uz pirmo koncertu Lielajā zālē, kas notiks piektdienā, 6. novembrī pulksten 19. Brīvas vietas pieejamas vairākās cenu kategorijās, sākot no 15 eiro. Biļetes nopērkamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs, interneta vietnē "Bilesuparadize.lv", kā arī koncertzāles "Lielais dzintars" Informācijas centrā, no pirmdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 20, savukārt svētdienās no pulksten 10 līdz 15.

Liepājas jaunās koncertzāles "Lielais dzintars" Lielo zāli šīs nedēļas nogalē atklās ar komponista Agra Engelmaņa (1936–2011) skaņdarba simfoniskajam orķestrim pirmatskaņojumu. Koncertā skanēs arī Ērika Ešenvalda "Ceturtais Liepājas koncerts klarnetei un orķestrim un Ludviga van Bēthovena Devītā simfonija re minorā op.125 .

Liepājas Simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā koncertā muzicēs kopā ar izciliem, pasaules slavu ieguvušiem solistiem – basbaritonu Egilu Siliņu, soprānu Elizabeti Stridu no Zviedrijas, mecosoprānu Jovitu Vaškevičūti no Lietuvas, tenoru Mati Turi no Igaunijas un klarnetistu Intu Dālderi, Valsts Akadēmisko kori "Latvija", jauniešu kori "Kamēr", Liepājas jauniešu kori "Intis" un Kurzemes filharmonijas kamerkori "Ventspils".