Portāls saņēmis atbildi no Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes par apstākļiem, kāpēc tuvinieki saņēma vēstuli par Ojāra Pinstera meklēšanu, kad viņš jau trīs dienas bija miris.
Kā raksta VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga, "noskaidroju, ka vēstule ir sagatavota un iesniegta sekretariātā 12.decembrī pirms tika atrasts cilvēks. Sekretariāts pastā vēstuli ir nogādājis nākamajā darbadienā, 15. decembrī, līdz ar to radās šāda situācija.
VP KRP priekšnieka vārdā atvainojamies tuviniekiem par radušos situāciju. Vienlaikus vēlamies piebilst, ka par lēmuma pieņemšanu policijā saskaņā ar likumu ir jāsniedz atbilde. Tāpat vēlamies piebilst, ka faktiski meklēšanas pasākumi tika uzsākti jau 6.decembra vakarā pēc zvana saņemšanas dežūrdaļā, kad informāciju par vīrieša pazušanu tika nodota policijas ekipāžām."
Iepriekš no policijas portāls saņēma šādu skaidrojumu:
"Informācija par to, ka O.Pinsters ir pazudis, Valsts policijā tika saņemta 6.decembra vakarā ap pulksten 22.00. Pazudušā vīrieša tuviniece telefoniski informēja dežurantu par to, ka vīrietis ir devies prom no slimnīcas īsi pirms pulksten 13.00, un jautāja, vai viņš gadījumā nav nogādāts policijā. Noskaidrojot vīrieša vārdu, policijas darbinieks atbildēja, ka nav. Šajā telefonsarunā sieviete sacīja, ka pašu spēkiem meklē pazudušo un paskaidroja, ka viņa uzvedība veselības stāvokļa dēļ var būt neparasta, līdzīgi kā esot reibumā, uz ko dežurants atbildēja, ka to jau policijas darbinieki sapratīs un atšķirs, un, ja šo cilvēku atradīs, tad nogādās mājās.
Sieviete jautāja, ko darīt, ja O.Pinsters neatrodas, uz ko dežurants atbildēja, ka tad jāvēršas policijā, Bāriņu ielā, ar iesniegumu, neminot konkrētu laiku, kad tas darāms.
Personas meklēšanas noteikumi paredz, ka bez vēsts pazudušas personas meklēšana uzsākama pēc fiziskas personas vai juridiskas personas vadītāja pieteikuma par personas bezvēsts prombūtni, kā arī gadījumos, ja Valsts policijas amatpersona konstatē acīmredzamas pazīmes, kas norāda uz personas bezvēsts prombūtni.
To, vai meklēšana uzsākama nekavējoties, izlemj policijas operatīvās vadības nodaļas darbinieki pēc informācijas saņemšanas. Informācija pēc tam tiek nodota izskatīšanai attiecīgajam iecirknim pēc piekritības (šajā gadījumā Grobiņas), kas, pieaicinot papildspēkus no pašvaldības policijas un zemessardzes, veica meklēšanu līdz brīdim, pēc kā tika uzsākta tā sauktā meklēšanas lieta, ar kuru strādāja jau VP KRP Kriminālpolicijas biroja darbinieki, kuru pienākumos ietilpst bezvēsts pazudušo meklēšanas lietu izskatīšana. Šajā meklēšanas operācijā tika iesaistīti gan Satiksmes uzraudzības rotas jeb Ceļu policijas darbinieki, gan Patruļpolicijas rotas darbinieki, kinologs ar suni, eksperti. Tika informēti arī Valsts policijas meklētāji no Rīgas. Tika pārbaudītas visas iespējamās versijas, kur cilvēks varētu būt devies.
VP KRP priekšnieks Normunds Grūbis ir atzinis, ka līdz šim policija nav saņēmusi tuvinieku sūdzības par policijas darbu un atgādina, ka šāda iespēja likumā noteiktā kārtībā pastāv."