Piektdien, 22. martā, pulksten 21 kultūras namā "Wiktorija" notiks ekstravagantā dziesminieka Imanta Dakša un video mākslinieces Mersedes(e) Margoit koncerts un video stāsts "Beidzot laimīgās haizivis", informēja kultūras nama "Wiktorija" pārstāvji.

Pasākumā "Beidzot laimīgās haizivis" Imanta Dakša koncerta programmu veidos dziesmas  par mīlestības meklēšanas ceļu, ko asociatīvi papildinās Mersedes(e) Margoit veidoti psihedēliski video stāsti. Mūziķa dziesmām ir raksturīgas tēlainas lirikas, kas viegli raisa  vizuālas asociācijas un rosina fantāziju. Vizuālā attēla manipulācijas sasauksies ar Imantam  Daksim raksturīgo spēles manieri – dziesmas dekonstrukciju visnegaidītākajā brīdī, spēlēšanos ar intensitāti, tempu, dziļu intimitāti un ārkārtēju ekspresiju. Pasākuma vizuālajā  daļā tiks integrētas arī mūziķa radītās psihedēliskās foto kolāžas.

Informācijas pārblīvētības laikmetā, kurā indivīds reizē ir gan plēsējs, gan upuris, pasākumam  ir izvēlēti divi vadošie tēli – haizivs un televizors.

Metaforiskā haizivs caur neskaitāmiem upuriem meklē mīlestību, ko galu galā atrod  personificētā okeānā. Savukārt televizors, pildīdams bezgalīgas informācijas raidītāja  aukstasinīgo funkciju, patiesībā meklē atbrīvošanos, lai beidzot piedzīvotu iespēju pašam  pieredzēt pasauli.

Abu tēlu sastapšanās notiks uz kinoteātra skatuves, kur mūziķis iemiesos neremdināmo plēsēju haizivi, bet lielais ekrāns – televizoru, kurš, pārvarējis bezpersoniskas informācijas  plūsmu, sācis raidīt savu brīnišķo un neatkārtojamo dzīves sajūtu, kas var būt veclaicīgi silta  un biedējoši futūristiska vienlaikus.

Jaunā fotogrāfe, video māksliniece un eksperimentālā kino veidotāja Mersedese Margoite jeb Mersedes(e) Margoit darbojas "Baltic Analog Lab" mākslinieku kolektīvā, un autores 16mm eksperimentālā īsfilma "Silvas Metode" šogad piedzīvoja pirmizrādi Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā. Savos darbos izmanto solarizācijas tehnikas paņēmienus,  strādā ar analogo kinolenti, kā arī ar digitāliem materiāliem. Desmit gadus pavadījusi Londonā, kur ieguvusi bakalaura grādu laikmetīgajā fotogrāfijā, bet pēdējos trīs gadus dzīvo un darbojas Rīgā.

Imants Daksis pazīstams kā neparasts dziesminieks ar ekspresīvu uzstāšanās manieri, kura sacerēto dziesmu skaits mērāms vairākos simtos. Ir bijis vairāku muzikālo projektu  dalībnieks, bet pārsvarā uzstājas kā solomākslinieks. Mūziķa dziesmu skanējums variē starp folk, post-punk, psihedēlisko roku un romantiskām balādēm.

Iepazīties ar Imanta Dakša mūziku var vietnē "Youtube" ŠEIT un ŠEIT, kā arī vietnē "Spotify".