Pirmdien, 17.februārī, Liepājā bija ieradies tēlnieks Gļebs Panteļejevs, lai uzņēmumā „AR Module Factory” izgrieztu topošā pieminekļa daļas modeli.

Kā portālam pastāstīja pats Panteļejevs, Rīgā nav izdevies atrast piemērotu darbagaldu – viens bijis par šauru, citur mākslinieks nelabprāt uzklausīts. „Tad man ieteica piezvanīt uz Liepāju...”

Panteļejevs izmantojis SIA „AR Module Factory” iespējas – modernu darbagaldu, ar kuru no mālā veidotās pieminekļa daļas – Ojāra Vācieša galvas profila – darba modeļa putuplastā izgriezts līdz dabiskajam izmēram (1,9x1,7 metri) palielināts galvas modelis.

„Tālāk ar šo modeli strādās akmeņkaļi, kas veidos pieminekli granītā...”

Kā pastāstīja Panteļejevs, šī nav pirmā reize, kad viņš sadarbojies ar tiem pašiem Liepājas uzņēmējiem, tikai iepriekšējo reizi tie bijuši čuguna liešanas darbi vides objektam „Teleports” Kuldīgā, kas veidots hercoga Jēkaba piemiņai.

„Rets uzņēmēju tips – vienmēr gatavi nestandarta darbiem, ļoti veiksmīga sadarbība,” priecājās tēlnieks.

Šogad Carnikavas Siguļu kapos, kas atrodas 23 metrus augstas kāpas virsotnē, plānots atklāt pieminekli un piemiņas vietu tautā mīlētajiem un cienītajiem dzejniekiem – Ojāram Vācietim un Ludmilai Azarovai.

Ojārs Vācietis zemes klēpī guldīts jau pirms trīsdesmit gadiem, bet viņa dzīvesbiedre Ludmila Azarova – pirms nepilniem diviem gadiem.

Kapavietas sakopšana aktualizējās pērn, kad apritēja 80.gadi, kopš Ojāra Vācieša dzimšanas un 30 gadi kopš viņš aizgāja mūžībā.

Carnikavas novada dome, Vācieša memoriālais muzejs un Vācieša biedrība kopā ar dzejnieka tuvākajiem radiniekiem vienojās, ka pienācis laiks īstenot senu, bet joprojām aktuālu projektu.

Jau 1984.gadā notika konkurss par Vācieša kapavietas sakārtošanu, kurā uzvarēja arhitektes Ingunas Rībenas ideja par pieminekli, kas būtu veidots, izmantojot Vāciešu dzejoļu krājuma „Zibens pareizrakstība" poētiku. Toreiz darbs netika realizēts.

Tagad pie idejas iemiesošanas strādā arhitekti Inguna Rībena un Uģis Zābers, kā arī Gļebs Panteļejevs, kurš pieaicināts kā speciālists tēlniecības jomā.

Vācieša portrets būs atveidots zibens šķērsgriezumā, savukārt Azarovas kapavietu iezīmēs balta lode, kas pēc tēlnieces sacītā simbolizē saulesgaismu, dzīvības gaismu, līdzsvaru, sievišķo pilnību, mūžīgo izlīdzinājumu.