Bez iekārtām un nekustamiem īpašumiem, kas saistīti ar ražošanu, maksātnespējīgajam „Liepājas metalurgam” ir arī citi, atsevišķi pārdodami objekti.
Pamatražotni – metāla kausēšanas iekārtu, velmētavu, tehnoloģiskās iekārtas, nekustamos īpašumus un kustamo mantu, kas saistīta ar ražotnes darbības nodrošināšanu, ir jāpārdod kopā, piektdien, 24.janvārī, preses konferencē sacīja maksātnespējas administrators Haralds Velmers.
Taču ir arī ar ražošanu nesaistīti objekti, kurus iespējams pārdot atsevišķi, apliecināja Velmers.
„Pirmais objekts, no kā gribu tikt vaļā ir bijusī Linoleja rūpnīca,” portālam sacīja Velmers.
Šis īpašums Oskara Kalpaka ielā 5/7/9 un Upmalas ielā 9/11/13, kas aizņem lielu teritoriju un sastāv no vairākām ēkām, pēc Velmera sacītā ir grūti apsargājams, ne reizi vien nācies no turienes raidīt ārā bezpajumtniekus.
Bez Linoleja rūpnīcas ēkām atsevišķi pārdodama ir arī ledushalle (pieder 95% akciju), SIA „Sporta klubs „Liepājas metalurgs”” (95%), LSEZ AS „Liepājas osta LM” (91,60%), SIA „Liepājas naglas” (100%), SIA „Rūķis LM” (100%), SIA „LM Resurss” (100%), SIA „Metalurgs&Duna” (50%), LSEZ SIA „Elme Messer Metalurgs” (11,31%), septiņas bijušās kuģu remonta rūpnīcas „Tosmare” teritorijā (Ģenerāļa Baloža ielā 52) esošās būves, ēka Ģenerāļa Baloža ielā 50B, 8 dzīvokļi Ganību 191, 9 dzīvokļi Tisē 83, kā arī virkne dzīvokļu Klaipēdas ielā 82, Uliha ielā 25, Matrožu ielā 2, Liepu ielā 23, Vītolu 3, Dzintaru ielā 97/99, Daugavas ielā 97/99, Cenkones ielā 55, Graudu ielā 43, Roņu ielā 5.
Tāpat „Liepājas metalurgam” pieder zemes gabals 2,78 ha platībā Nīcā, traktortehnika un visdažādākais autotransports (117 vienības), sākot ar GAZ 5327, beidzot ar Mercedes Benz S500, valsts reģistrācijas nr. 1LM.
Savukārt „Liepājas metalurgam” piederošā sanitāri medicīniskā daļa jeb Metalurgu slimnīca patlaban ir iznomāta, un, kā sacīja Velmers, ieņēmumi no nomas maksas ļauj nosegt rūpnīcas administrācijas ēkas uzturēšanas izmaksas.
Lielāko daļu iepriekš nosaukto īpašumu un mantas plānots pārdot izsolēs, bet SIA SIA „Rūķis LM” un LSEZ AS „Liepājas osta LM” mantas pārdošanas plāns vēl tiks precizēts.
Haralds Velmers nešaubās, ka uzņēmumu izdosies pārdot.
""Liepājas metalurgam" ir būtiskas priekšrocības, kas saistītas ar tā atrašanās vietu," sacīja Velmers, norādot uz Liepāju kā ostas pilsētu un "Liepājas metalurgam" piederošo ostas termināli "Liepājas osta LM", kuru līdz šim uzrunātie investori atzinuši kā nozīmīgu priekšrocību.
"Ražotnei nepieciešams nodrošināt pieeju ostai," preses konferencē sacīja Velmers. Administrators pieļāva, ka risinājums varētu būt arī ilgtermiņa līgumi, nevis "Liepājas osta LM" akciju pārdošana.
Uzņēmuma pamatražotni – metāla kausēšanas ražotni, velmētavu, tehnoloģiskās iekārtas, nekustamos īpašumus un kustamo mantu, kura saistīta ar ražotnes darbības nodrošināšanu, – iecerēts pārdot starptautiskajā piedāvājumā, lai uzrunātu kvalificētus pircējus un nodrošinātu pēc iespējas lielāku ieguvumu no pārdošanas, sacīja Velmers.
Viņš uzsvēra, ka pārdošanas galvenie kritēriji būs cena un ražošanas atsākšanas iespējas. „Visi piedāvājumi tiks izvērtēti no pārdošanai izdevīgākā viedokļa,” uzsvēra Velmers.
Viņš informēja, ka līdz šim ticies ar pieciem potenciālajiem interesentiem, taču uzskatot, ka pretendentu būs „daudz vairāk” pēc tam, kad informācija nonāks starptautiskajā uzņēmumu tirgotāju vidē.
Pēc Velmera sacītā, „Liepājas metalurga" pārdošanas process reāli varēs sākties februāra vidū un varētu tikt pabeigs vasarā, nevis maija sākumā, kā to paredz likums, kurš noteicis, ka uzņēmums jāpārdod sešu mēnešu laikā kopš maksātnespējas paziņošanas.
Velmers gan pieļāva, ka šajā termiņā varētu nonākt līdz vienam pretendentam, ar kuru tad varētu sākt līguma saskaņošanu. Tomēr, iespējams, būs jāsasauc kreditoru sapulce, lai pagarinātu pārdošanas termiņu.
Atbilstoši veiktajam uzņēmuma novērtējumam, neieķīlātās mantas novērtējums ir 4,5 miljoni eiro. Savukārt ieķīlātās mantas novērtējums ir 112,3 miljoni eiro.
Taču Velmers ir pārliecināts, ka pārdot izdosies par lielāku summu.
Kā iepriekš ziņots, 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja "Liepājas metalurga" maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja administratora pārraudzībā. Sākās darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.
Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums, un sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo "Liepājas metalurga" aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. 20.janvārī tas nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem, saskaņošanai.
Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" – 67 465 056 eiro. Pirms tam, aprīlī, Valsts kase Itālijas bankai nomaksāja galvotā kredīta pamatsummas daļu 6 128 456 eiro apmērā.